Yükleniyor...

Ünlü analist konuştu: Bitcoin’de hangi seviye aşılmalı?

Analist Willy Woo'ya göre Bitcoin'in 72 bin dolara ulaşmasının bir likidasyon dalgasına yol açarak tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmasına zemin hazırlayacak.

bitcoin halving tahmin

Analist Willy Woo’ya göre Bitcoin‘in 72 bin dolara ulaşmasının bir likidasyon dalgasına yol açarak tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmasına zemin hazırlayacak.

Bitcoin, 5 Haziran günü saat 11:05’e kadar geçen 24 saat içinde yüzde 3,15 artarak 71.124 dolara ulaştı. CoinMarketCap verilerine ışığında kripto paraların lideri haftalık grafikte yüzde 4,8 değerlendi.

bitcoin sevinen insanlar

800 milyon dolarlık short işlem piyasadan silinebilir

Bitcoin fiyatı 71.500 ve 72.000 dolar seviyelerinde önemli bir dirençle karşı karşıya. CoinGlass’a göre BTC, 72.000 doların üzerine çıkılması halinde tüm borsalarda 800 milyon dolar değerinde short pozisyon ları asfiye edilmiş olacak.

72.500 dolar seviyesinin üzerine çıkılması halinde Bitcoin 1,2 milyar doların üzerinde kaldıraçlı short pozisyonun tasfiyesini tetikleyecek. Şu anda BTC, 14 Mart’ta ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73.740 dolara göre yüzde 3,4 aşağıda.

Popüler kripto analisti Rekt Capital’e göre, Bitcoin halving sonrası akümülasyon (tehlike bölgesi) 6 Mayıs’ta Bitcoin’in yeniden  60.000 doların üzerine çıkmasıyla sona erdi. Bitcoin’in fiyatı 6 Mayıs’tan bu yana yüzde 12,5’in üzerinde artarak halving sonrası tehlike bölgesinin sona erdiğini teyit etti.

Bitcoin iki haftalık düşüş trendini kırdı

Rekt Capital bir X gönderisinde, Bitcoin fiyatının 3 Haziran’da iki haftalık önemli bir düşüş trendinden çıktığını paylaştı:

“Bitcoin bugün iki haftalık düşüş trendini kırdı. Ancak, daha önce bu düşüş trendinin ötesinde yukarı yönlü fitiller görmüştük. Bu nedenle bu kırılmayı teyit etmek için bugünün ilerleyen saatlerinde bir günlük kapanışa ihtiyaç var.”

Ancak Rekt Capital’e göre, Bitcoin’in boğa döngüsünün “parabolik aşamasına” girmeden önce 72.000 dolar direncini desteğe dönüştürmesi gerekiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner