Yükleniyor...

Bitcoin balinası altı yıllık kış uykusundan uyandı

Bitcoin balina adresleri altı yıllık kış uykusundan çıkıp 230 milyon dolar taşıdı.

bitcoin

Bitcoin balina adresleri altı yıllık kış uykusundan çıkıp 230 milyon dolar taşıdı. Bu adreslerdeki Bitcoin miktarının 2011 yılına kadar uzandığı tesit edilirken, F2Pool ile ilişkili ilk madencilerle potansiyel bir bağlantı olduğunu da ortaya koydu.

Kasım 2017’den beri hareketsiz olan üç Bitcoin balina adresi toplam 6 bin 500 BTC (230 milyon dolar) transfer etti.

Böylelikle üçü de ortak bir tarihten bu yana ilk önemli faaliyetlerini gerçekleştirerek birbirleriyle bağlantılı ya da tek bir varlığın kontrolü altında olabileceklerini belli etmiş oldu.

İlk adres 5 Kasım 2017’den bu yana ilk kez yaklaşık 2 bin 550 BTC (90 milyon dolar) hareket ettirerek bu süre zarfında 68 milyon dolar değer artışı sağladı. BitInfoCharts’a göre, ikinci bir adres aynı tarihten bu yana ilk kez yaklaşık 2 bin BTC (71 milyon dolar) taşıdı ve değeri 52 milyon dolar arttı.

BitInfoCharts verilerine göre, üçüncü bir adres de 5 Kasım 2017’den bu yana ilk kez yaklaşık bin 950 BTC (69 milyon dolar) transfer ederek yaklaşık 53 milyon dolar değer artışı sağladı.

BitInfoCharts’ın cüzdan etiketlemesine göre, her adresten gelen fonlar Temmuz 2011’den kaynaklanıyor gibi göründü ve F2Pool bitcoin madencilik havuzuna bağlı ilk madencilerle bağlantılı olabileceği kaydedildi. 2011’den bu yana üç adreste tutulan Bitcoin için toplam birleşik değer artışı yaklaşık 225 milyon dolar oldu.

Adreslerin aynı kuruluşa ait olup olmadığı doğrulanmamış olsa da, tutarlı davranış modeli ve cüzdanlardan transfer tarihleri durumun böyle olabileceğini gözler önüne serdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner