Yükleniyor...

Celestia (TIA), listeleme sonrası rayına oturdu!

Airdrop gerçekleştiren ve Binance'te listelenen Celestia (TIA), son 24 saatte yüzde 8'in üzerinde artış yaşadı.

Celestia TIA

Airdrop gerçekleştiren ve Binance’te listelenen Celestia (TIA), son 24 saatte yüzde 8’in üzerinde artış yaşadı.

Kripto piyasasının yükseliş yönlü hareketliliği, potansiyelli görülen ve sektöre yeni giriş yapmış kripto paraları da canlandırdı. Yılın dikkat çeken kripto projelerinden Aptos, Arbitrum ve Optimism tarafında güçlü yükselişler görüldü.

Yeni ve potansiyelli kripto projelerine yönelen ilgi, Celestia’yı da etkiledi. Airdrop yaparak topluluğunu güçlendiren ve Binance’te listelenen TIA, oynak fiyat hareketliliğinin ardından rayına oturdu. TIA fiyatı, son 24 saatte yüzde 8’lik yükseliş yaşayarak 2,40 dolara ulaştı.

Celestia (TIA) yükselişe devam edebilir mi?

Kripto piyasasının en yeni projelerinden Celestia (TIA), Binance’te listelenmesinden iki gün sonra fiyat istikrarını eline aldı. TIA, 2,21 dolar bölgesinden aldığı güç ile 2,58 dolara yükseldi. Birçok kripto trader’ı, TIA’nın 2 doların altına düşmesini bekliyordu. Ancak TIA, beklenenin aksine yükseliş yönlü bir fiyat hareketliliği sergiliyor.

TIA Celestia

Celestia ekibi, projeyi piyasaya sürme konusunda en doğru zamanı yakaladı. Bitcoin (BTC) özelinde süren boğa koşusuna denk gelen TIA, alıcıların iştahıyla karşılaştı. Airdrop yaptığı için listelemeden sonra düşüş yaşayacağı düşünülen TIA, yükselişini sürdürüyor.

CoinMarketCap verilerine göre, TIA’nın dolaşım arzına göre piyasa değeri 355 milyon dolar seviyesinde. Kripto paranın toplam arzına göre piyasa değeri ise 2,518 milyar dolar civarında. Toplam arzın yüzde 14’ü ise dolaşımda.

Verilere bakıldığında, airdroplar ve çeşitli dağıtımlar ile TIA’da dolaşım arzının artması muhtemel görünüyor. Ancak TIA, piyasa koşullarının da etkisiyle arz baskısını üzerinden atmaya başladı.

TIA fiyatına bakıldığında, popülerleşen kripto para biriminin yükselişe devam etmek için 2,66 dolar direncini aşması gerekiyor. Bu bölge üzerinde kalıcılığın sağlanması ve TIA hacminin günlük 10 milyon doların üzerinde kaydedilmesi, fiyatı 2,85 dolara taşıyabilir. Aktif işlem görmesi halinde TIA, 2,85 doları aşmak isteyecektir. Bu bölgenin aşılması halinde, TIA’nın fiyatı 3 doları test edebilir.

TIA tarafında satış baskısının artması ve alım iştahının azalması halinde, fiyat 2,50 dolara geri çekilebilir. Bu bölgenin kaybedilmesi halinde, 2,42 dolarda yer alan likidite temizlenebilir. Düşüşün şiddetlenmesi halinde, 2,21 dolar ve 2,12 dolar önemli destek noktaları olarak karşımıza çıkıyor.

Celestia, ilk modüler blokzincir olarak piyasaya çıktı. Proje, ölçeklendirme ve Web3 girişimlerine odaklanmış durumda. Ayrıca Celestia, DeFi uygulamaları için ve blokzincir oluşturmak isteyenler için altyapı sunuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner