Yükleniyor...

Bitcoin Balinası, Yaklaşık 5000 BTC Satın Aldı

Anonim bir Bitcoin balinası, Eylül ayından bu yana yaklaşık 5000 BTC satın aldı.

bitcoin balinasi

Anonim bir Bitcoin balinası, Eylül ayından bu yana yaklaşık 5000 BTC satın aldı.

Bitcoin, diğer tüm kripto para birimleri gibi 2022 yılının dördüncü çeyreğinde durgunluğu aşabilmiş değil. Bununla birlikte kripto para balinaları, düşük seviyeleri fırsat bilip satın almayı sürdürüyor.

Bitcoin Balinası, Satın Almayı Sürdürüyor

Twitter’da Capital15C ismiyle tanınan anonim bir Bitcoin analisti, Bitcoin ağındaki bir adresin istatistiklerini paylaştı.

İstatistiklere göre balina, 17 Eylül’den beri agresif bir biçimde BTC almayı sürdürüyor. Balina, kısa sürede varlığını 21.799 BTC’den 26.280 BTC’ye yükseltti.

Üç haftadan kısa sürede cüzdanın USD cinsinden değeri 500 milyon doları geride bırakmayı başardı. Lider kripto paranın durağan performansına rağmen cüzdan, yaklaşık 521 milyon dolarlık değere sahip.

Tarihsel olarak Eylül ayı, Bitcoin için en sıkıntılı aylardan birisidir.

Aşırı Korku Piyasalara Hakim

Capital15C’nin gönderisine yorum yapan kişiler, bu cüzdanın bir süper zengine mi yoksa Bitcoin dostu bir platforma mı ait olduğuna dair tartışmaya girdiler.

Bununla birlikte Bitcoin duyarlılığı ise hala düşük seviyede yer alıyor. Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi, 15 Eylül’den bu yana Aşırı Kork bölgesinde yer almaya devam ediyor.

Bitcoin, yazı kaleme alındığı sırada Binance verilerine göre 19.306 bin dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner