Yükleniyor...

El Salvador Başkanından Bitcoin’i Hedef Alanlara Eleştiri

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, yakın tarihli bir yazıda Bitcoin'i (BTC) eleştirenleri eleştirdi.

El Salvador Baskanindan Bitcoini Hedef Alanlara Elestiri

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, yakın tarihli bir yazıda Bitcoin’i (BTC) eleştirenleri eleştirdi.

El Salvador, 2021 yılının Eylül ayında Bitcoin’i yasal bir para birimi haline getirdi. Bu kararın ardından geçen 1 yıllık süreçte Bitcoin’i eleştirenlerden çok fazla olumsuz geribildirim alan Nayib Bukele, eleştirilere cevap verdi.

El Salvador Başkanı, Bitcoin Eleştirmenlerine Cevap Verdi

El Salvador Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin Magazine’de yayınladığı bir makalede Bitcoin ile ilgili görüşlerini paylaştı.

Nayib Bukele’ye göre, ülkesinin katıldığı Bitcoin deneyi başarılı olursa, dünya çapında çok sayıda başka ülke Latin Amerika ülkesinin ayak izlerini takip edecek.

Başkan Nayib Bukele, El Salvador’un kararının yanlış olduğunu düşünenleri hedef alarak şunları söyledi:

“Kararımızı geri çevirmek için korkan ve bize baskı yapan en sesli kötüleyiciler, dünyanın güçlü seçkinleri ve onlar için çalışan veya onlardan çıkar sağlayan insanlardır.”

Bukele ayrıca Bloomberg, Forbes ve Financial Times gibi büyük medya kuruluşlarının yayınladığı ülke ekonomisinin battığına yönelik haberlerin doğru olmadığını söylüyor. Bu iddiaların, saçma sapan olduğunu ve çoğunlukla ülkenin bir miktar BTC almaya başladığından beri tek bir BTC satmadığı için olduğunu da sözlerine ekledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner