Anasayfa Bitcoin (BTC) Bitcoin Balinasından 6.500 BTC'lik Fiyat Manipülasyonu!

Bitcoin Balinasından 6.500 BTC’lik Fiyat Manipülasyonu!

Bir Bitcoin balinası dev kripto para borsası Binance’da Bitcoin fiyatının hızlı bir şekilde düşmesine neden olacak girişimde bulundu.

Balina yaklaşık 79 milyon dolar değerindeki 6.500 BTC için piyasa fiyatının çok altında olan 12.100 dolardan satış emri verdi. Bu satış emir sonrası Binance’daki BTC fiyatı 12.600 dolardan yaklaşık 12.100 dolara kadar geriledi.

Oluşturulan satış emri sonrası birçok trader ucuzdan Bitcoin alma fırsatı yakalamış oldu ve ucuzdan satışa sunulan Bitcoin’ler kısa sürede tükendi. Ardından fiyat yeniden hızla yükselerek piyasa ortalamasına geldi ve haberi hazırladığımız sırada Binance’da Bitcoin 12.568 dolardan işlem görüyordu

Balinanın etkisi, Binance ve diğer borsalarda ortalama BTC fiyatını kullanarak Bitcoin fiyatını derleyen CoinMarketCap’in grafiklerine de yansıdı.

CoinMarketCap Bitcoin

En büyük kripto para biriminin fiyatı şu sıralar 12.578 dolardan el değiştiriyor. Piyas analistleri gün içinde 12.800 dolara kadar çıkan Bitcoin’de yönün yukarı olduğunu belirtiyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Anlık Piyasa Verileri

-
50.632,790.32%