Yükleniyor...

Bitcoin Balinasından 6.500 BTC’lik Fiyat Manipülasyonu!

Bir Bitcoin balinası dev kripto para borsası Binance'da Bitcoin fiyatının hızlı bir şekilde düşmesine neden olacak girişimde bulundu.

Bitcoin Balinası Binance

Bir Bitcoin balinası dev kripto para borsası Binance’da Bitcoin fiyatının hızlı bir şekilde düşmesine neden olacak girişimde bulundu.

Balina yaklaşık 79 milyon dolar değerindeki 6.500 BTC için piyasa fiyatının çok altında olan 12.100 dolardan satış emri verdi. Bu satış emir sonrası Binance’daki BTC fiyatı 12.600 dolardan yaklaşık 12.100 dolara kadar geriledi.

Oluşturulan satış emri sonrası birçok trader ucuzdan Bitcoin alma fırsatı yakalamış oldu ve ucuzdan satışa sunulan Bitcoin’ler kısa sürede tükendi. Ardından fiyat yeniden hızla yükselerek piyasa ortalamasına geldi ve haberi hazırladığımız sırada Binance’da Bitcoin 12.568 dolardan işlem görüyordu

Balinanın etkisi, Binance ve diğer borsalarda ortalama BTC fiyatını kullanarak Bitcoin fiyatını derleyen CoinMarketCap’in grafiklerine de yansıdı.

CoinMarketCap Bitcoin

En büyük kripto para biriminin fiyatı şu sıralar 12.578 dolardan el değiştiriyor. Piyas analistleri gün içinde 12.800 dolara kadar çıkan Bitcoin’de yönün yukarı olduğunu belirtiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner