Yükleniyor...

Bitcoin’in Madencilik Zorluğunda Büyük Artış

Bitcoin'in madencilik zorluğu 12 ay içinde en büyük iki haftalık artışı gördü.

Bitcoin Madencilik Zorluğu

Bitcoin’in madencilik zorluğu 12 ay içinde en büyük iki haftalık artışı gördü. BTC.com’un verilerine göre, madencilik zorluğu 9 Temmuz’da 584.640 blok boyu ile 9.06 trilyon (T) seviyesine ulaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Sadece 2 haftalık güçlü büyüme ile madencilik zorluğu bu seviyelere geldi ve bu madenciler arasındaki rekabetin arttığı anlamına geliyor.

Bitcoin'in Madencilik Zorluğu

Bitcoin ağı yeni blok üretme süresini yaklaşık 10 dakika bandında tutmak için ağdaki mevcut madencilik gücüne dayanarak her 2.016 blokta (kabaca 14 günde bir) madencilik zorluğunu yeniden ayarlıyor. Yeni oluşturulan Bitcoin’i kazanmak için ağda rekabet eden madenci sayısı düştüğünde zorluk düşerken, madenci sayısı arttığında zorlukta artıyor.

Şu anda madenci rekabeti o kadar yüksek ki madencilik zorluğu dokuz trilyon eşiğini kırmak için sekiz trilyon seviyesini direkt atladı ve BTC.com bir sonraki madencilik zorluğunun 10.35 T’ye kadar kadar çıkabileceğini yani yüzde 14,17 oranında artabileceğini öngörüyor.

Bitcoin madencilik hash rate’i de 5 Temmuz’da 74.5 quintillion hash (EH/s) değerine kadar yükselmişti. Mevcut Bitcoin hash rate’i ise 68.20 EH/s seviyesinde.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x