Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin'in Madencilik Zorluğunda Büyük Artış

Bitcoin’in Madencilik Zorluğunda Büyük Artış

ABONE OL:google-news

Bitcoin‘in madencilik zorluğu 12 ay içinde en büyük iki haftalık artışı gördü. BTC.com’un verilerine göre, madencilik zorluğu 9 Temmuz’da 584.640 blok boyu ile 9.06 trilyon (T) seviyesine ulaştı.

Sadece 2 haftalık güçlü büyüme ile madencilik zorluğu bu seviyelere geldi ve bu madenciler arasındaki rekabetin arttığı anlamına geliyor.

Bitcoin'in Madencilik Zorluğu

Bitcoin ağı yeni blok üretme süresini yaklaşık 10 dakika bandında tutmak için ağdaki mevcut madencilik gücüne dayanarak her 2.016 blokta (kabaca 14 günde bir) madencilik zorluğunu yeniden ayarlıyor. Yeni oluşturulan Bitcoin’i kazanmak için ağda rekabet eden madenci sayısı düştüğünde zorluk düşerken, madenci sayısı arttığında zorlukta artıyor.

Şu anda madenci rekabeti o kadar yüksek ki madencilik zorluğu dokuz trilyon eşiğini kırmak için sekiz trilyon seviyesini direkt atladı ve BTC.com bir sonraki madencilik zorluğunun 10.35 T’ye kadar kadar çıkabileceğini yani yüzde 14,17 oranında artabileceğini öngörüyor.

Bitcoin madencilik hash rate’i de 5 Temmuz’da 74.5 quintillion hash (EH/s) değerine kadar yükselmişti. Mevcut Bitcoin hash rate’i ise 68.20 EH/s seviyesinde.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar