Yükleniyor...

Bitcoin’de Beklenen Fiyat Hareketi 14 Şubat Sevgililer Günü’nde Gelebilir

Yılın başından bu yana yüzde 37 değer kazanan Bitcoin'de önümüzdeki hafta vadeli işlemler piyasalarında yenilenecek sözleşmelerin etkisiyle yeni bir alım baskınıyla karşılaşılabilir.

Bitcoin 2

Yılın başından bu yana yüzde 37 değer kazanan Bitcoin’de önümüzdeki hafta vadeli işlemler piyasalarında yenilenecek sözleşmelerin etkisiyle yeni bir alım baskınıyla karşılaşılabilir. Öyle ki, Bitcoin için yüzde 2’lik bir artış en büyük kripto paranın fiyatının 10.000 dolar seviyesine çıkması için yeterli olacak.

Haftanın ilk günlerinde 9.100 dolar seviyesine kadar gerileyen Bitcoin, gelen alım baskısıyla yüzde 8’e yakın yükseldi ve 9.800 dolar seviyesine kadar yükseldi. Bu haberin hazırlandığı sırada 9.844 dolardan işlem gören en büyük kripto para için gelebilecek yüzde 2’lik ek bir yükseliş onu 10.000 doların üstüne taşımak için yeterli olacak.

Sevgililer Günü’nü yani 14 Şubat’ı Bitcoin için önemli kılan sebep, vadeli işlemler borsası Deribit’teki Bitcoin opsiyon işlemlerinin o günde sona erecek olması. Opsiyonların yenilenmesi ile gerçekleşebilecek bir prim artışı doğrudan Bitcoin’in spot fiyatlarına da yansıyabilir. Three Arrows Capital’ın uzmanlarında Su Zhu bir grafik paylaştı ve söz konusu duruma dikkat çekti.

https://twitter.com/zhusu/status/1225708995467329538

Fundstrat Global Advisors analistlerinden Rob Sluymer ise en büyük kripto para biriminin gelecek haftada 10.000-12.000 dolar aralığına ulaşmasını bekliyor. Öte yandan ünlü kripto para analisti Alex Krüger ise Bitcoin’in fiyatının düşeceğini düşünenlerden.

Krüger, BitMex vadeli piyasalarından elde edilen verileri baz alarak oluşturulan bir grafiği paylaştı ve Bitcoin yatırımcılarını temkinli olmaya davet etti. Şu anda BitMEX vadeli sözleşmeleri ortalama her 8 saatte bir yüzde 0,12’lik prim artışı yaşıyor. Krüger, üst üste yaşanan prim artışlarının ardından tarihsel olarak Bitcoin fiyatlarında bir düzeltmenin yaşandığına dikkat çekiyor. Krüger, fiyatta gerçekleşebilecek yüzde 7’lik bir düzeltme konusunda yatırımcıları uyarıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner