Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin Benchmark Oranı Geliştirildi

Bitcoin Benchmark Oranı Geliştirildi

ABONE OL:google-news

VanEck şirketi MVIS ve kripto veri sağlayıcısı CryptoCompare, yeni bir saatlik Bitcoin Benchmark oranını piyasaya sürüyor. Bu oran, kripto para borsalarının verileri kendi aleyhlerine değiştirme olasılığından arındırılmış durumda. Bu nedenle de yatırımcıya güven sağlayacak bir adım olarak değerlendirilebilir.

VanEck şirketi MVIS ve kripto para birimi veri sağlayıcısı CryptoCompare, kripto para birimi bankası SEBA ile yakın işbirliği içinde geliştirilen; saatlik bir Bitcoin (BTC) Karşılaştırma Oranı’nı (Bitcoin Benchmark Rate) piyasaya sürüyor. 3 Haziran’da yaptığı bir duyuruda MVIS, yeni oranın BTC işlem fiyatlarını CryptoCompare’in Exchange Benchmark’ında yer alan ilk beş ticaret platformunda topladığını ve her saatte yayıldığını belirtti.

Lisanslı kripto para bankası SEBA, dijital varlık pazarı için yeni ürünler geliştirme amacıyla bu yeni oranı kullanacak. Bankanın varlık yönetimi başkanı Daniel Kuehne şunları vurguladı:

“Kripto para birimlerindeki türevlerin, piyasadaki çarpıklıklara ve manipülasyonlara karşı, dayanıklı temsili bir referans oranına sahip olması şart.”

CryptoCompare’in Exchange Benchmark’ı, dünya çapında önemli sayıda kripto borsasının, ticaret hacimlerini yapay olarak şişirmeleri sonucunda ortaya çıkan endişelerle beraber hayata geçti. Hem MVIS’in Genel Müdürü Thomas Kettner hem de CryptoCompare CEO’su Charles Hayter, profesyonel yatırımcılara yüksek kaliteli kripto verileri ve endeksleri sağlama gereğini vurguladı. Bu sayede yatırımcılar, kripto risklerinin performansını doğru bir şekilde ölçebilecek ve varlık sınıfına daha fazla güven duyacak.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

Bizi Takip Edin

914BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,293TakipçilerTakip Et
560AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar