Yükleniyor...

“Hükümetin Para Basma Makinası Var”

New York Valisi Andrew Cuomo, Fed’in izlediği politikaları eleştirdi.

hükümetin para basma makinası var bitcoin btc scaled

New York Valisi Andrew Cuomo, Fed’in izlediği politikaları eleştirdi. Cuomo, düzenlediği basın toplantısında ABD’de son zamanlarda yaşanan olayları değerlendirdi. Vali, öncelikle George Floyd olayıyla alakalı konuştu. Vali ayrıca Covid-19, ülke genelindeki protestolar ve Fed’in politikaları hakkında da açıklama yaptı.

Cuomo, gelir düzeyi düşük olan bölgelerdeki okulların bütçe sorunları yaşadığını ifade etti. Bu konuyla alakalı olarak Fed’i eleştiren Vali Cuomo, şu ifadeleri kullandı:

“Gelir düzeyi düşük olan bölgelerde yer alan okullara ayrılan bütçeyle gelir düzeyi yüksek olan bölgelerdeki okullara ayrılan bütçe eşit değil. Zengin olan kesimlere yılda 36 bin dolar para veriliyor. Gelir düzeyi düşük yani fakir olan bölgelere ise verilen bütçe sadece 13 bin dolar. Bunun mantığı nedir? Fakir bölgelere yeteri kadar servis bile yok. Bu ülkede hala yoksulluk içinde yaşayan çocuklar var. Biliyorsunuz Covid-19 ile mücadele etmek için 1 trilyon dolar para harcadık ama yoksul çocuklara verecek paramız, bütçemiz yok. Aslında gayet var. Ama vermek istemiyorlar. Lazım olunduğu zaman para bulunuyor. Hükümetin elinin altında para basma makinası var. İsterlerse para bulurlar.”

Bitcoin Kurtuluş mu?

Bilindiği üzere Covid-19 sürecinde ABD Merkez Bankası (Fed), ekonomiye 6 trilyondan fazla para enjekte etti. Fed’in kısa bir süre içinde bu kadar parayı ekonomide dolaşıma sokması birçok eleştiriye de neden oldu. Kripto para takipçileri bu konuda en fazla eleştiriyi yönelten kişiler. Fed’in istediği zaman para basabiliyor olması “Bitcoin”e olan ihtiyacı da sorgulatıyor.

Kripto para takipçileri tam olarak bu noktada eleştirilerde bulunarak Bitcoin’in kurtuluş olduğunu da ifade ediyorlar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner