Anasayfa Bitcoin Haberleri “Hükümetin Para Basma Makinası Var”

“Hükümetin Para Basma Makinası Var”

ABONE OL:google-news

New York Valisi Andrew Cuomo, Fed’in izlediği politikaları eleştirdi. Cuomo, düzenlediği basın toplantısında ABD’de son zamanlarda yaşanan olayları değerlendirdi. Vali, öncelikle George Floyd olayıyla alakalı konuştu. Vali ayrıca Covid-19, ülke genelindeki protestolar ve Fed’in politikaları hakkında da açıklama yaptı.

Cuomo, gelir düzeyi düşük olan bölgelerdeki okulların bütçe sorunları yaşadığını ifade etti. Bu konuyla alakalı olarak Fed’i eleştiren Vali Cuomo, şu ifadeleri kullandı:

“Gelir düzeyi düşük olan bölgelerde yer alan okullara ayrılan bütçeyle gelir düzeyi yüksek olan bölgelerdeki okullara ayrılan bütçe eşit değil. Zengin olan kesimlere yılda 36 bin dolar para veriliyor. Gelir düzeyi düşük yani fakir olan bölgelere ise verilen bütçe sadece 13 bin dolar. Bunun mantığı nedir? Fakir bölgelere yeteri kadar servis bile yok. Bu ülkede hala yoksulluk içinde yaşayan çocuklar var. Biliyorsunuz Covid-19 ile mücadele etmek için 1 trilyon dolar para harcadık ama yoksul çocuklara verecek paramız, bütçemiz yok. Aslında gayet var. Ama vermek istemiyorlar. Lazım olunduğu zaman para bulunuyor. Hükümetin elinin altında para basma makinası var. İsterlerse para bulurlar.”

Bitcoin Kurtuluş mu?

Bilindiği üzere Covid-19 sürecinde ABD Merkez Bankası (Fed), ekonomiye 6 trilyondan fazla para enjekte etti. Fed’in kısa bir süre içinde bu kadar parayı ekonomide dolaşıma sokması birçok eleştiriye de neden oldu. Kripto para takipçileri bu konuda en fazla eleştiriyi yönelten kişiler. Fed’in istediği zaman para basabiliyor olması “Bitcoin”e olan ihtiyacı da sorgulatıyor.

Kripto para takipçileri tam olarak bu noktada eleştirilerde bulunarak Bitcoin’in kurtuluş olduğunu da ifade ediyorlar.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

Bizi Takip Edin

914BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,293TakipçilerTakip Et
560AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar