Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin Benimsenmesi: BTC'nin Dolara Karşı İyi ve Kötü Yönleri

Bitcoin Benimsenmesi: BTC’nin Dolara Karşı İyi ve Kötü Yönleri

ABONE OL:google-news

Bitcoin yarılanması şüphesiz bu yıl kripto para piyasasında en çok beklenen olaylarından biriydi. Hatta kripto para topluluğu, yarılanma için geri sayım bile düzenlemişti.

BTC’nin yarılanması oldukça heyecanlıydı, çünkü meraklıları BTC’nin etkinlik sonrası 15.000 dolara ulaşmasını bekliyordu. Ancak, BTC bu beklentilerden uzak fakat istikrarlı bir görünüm sundu.

Bununla birlikte, koronavirüs’ün yıkıcı etkileri Bitcoin yarılanmasını gölgeledi. Yatırımcılar paniğe kapıldı ve nakite dönmeye başladılar. Bu eylemler BTC/USD’de düşüşe neden oldu. Ancak BTC kısa süre sonra toparlandı ve yükselişe geçti. 15 Mayıs’ta BTC, 9.870 dolarlık bir zirve oluşturdu.

BTC, grafikte de işaretlenmiş olan bir anahtar pivot çizgisi üzerinde hareket etmeye devam etti. Cari fiyatlarla, BTC yarılanmadan bu yana %12’den fazla oranda yükseldi. Ancak varlık şimdi bir konsolidasyon aşamasına girmiş gözüküyor.

Bitcoin’in (BTC) Kitlesel Olarak Benimsenmesinin Artıları ve Eksileri

Koronavirüs salgını ekonomiyi durdurdu. Fabrikalar kapatıldı ve tüm dünyada milyonlarca insan işini kaybetti. Merkez bankaları daha önce hiç görülmemiş bir hızla para basmaya başladılar. Örneğin ABD Federal Rezervi, her gün 125 milyar dolar basmaktadır.

Bu para basma çılgınlığı, paranın değerinin uzun vadede keskin bir şekilde düşmesine neden olacaktır. Altın, gümüş ve Bitcoin gibi sınırlı ürünler bu durumda daha değerli olacaktır. İtibari para değer kaybettikçe, bu varlıklar daha pahalı hale gelir.

Olumsuz yanlarına gelince; Bitcoin oldukça uçucudur. Ayrıca manipüle edilebilir ticari kullanımı ve BTC balinaları sebebiyle, fiyatın nereye gidebileceğine dair bir güvence yoktur. Varlığın fiyatı bir anda sıfıra yakın bir noktaya düşebilir. Ayrıca dark web’de olan olaylarda, tüm suç Bitcoin üzerine atılmaktadır.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Metin Karaduman
Metin Karadumanhttps://www.coinkolik.com
1987 yılında İstanbul’da doğan Metin Karaduman, Sakarya Üniversitesi Tarih bölümü mezunu. Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde yüksek lisansını tamamlayan Metin, İstanbul Üniversitesinde doktora eğitimine devam ediyor. Blockchain ile tanışıp Bitcoin ve kripto paralara hayran olan Metin, en katı savunucularından biri haline gelerek yeni teknoloji hakkında okumayı, yazmayı ve konuşmayı seviyor.

Bizi Takip Edin

918BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,465TakipçilerTakip Et
585AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar