Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Boğaları Kontrolü Ele Alabilir

Bitcoin (BTC), Cumartesi günü bir hafta süren konsolidasyondan sonra 9.

bitcoin 7

Bitcoin (BTC), Cumartesi günü bir hafta süren konsolidasyondan sonra 9.000 dolar seviyesinin altına düştü. Lider kripto para varlığının bu seviyenin altına düşmesinden sonra, birçok borsada milyonlarca dolar tasfiye gerçekleşti.

9.000 doların altına düşmesi ile birlikte bazı analistlerin 7.000 dolar tahminin de etkisi ile satışlar da gerçekleşti. Ancak boğalar tekrardan savunmaya geçerek, Bitcoin’i 9.000 dolar seviyesinin üstüne taşımayı başardılar.

Aşağıdaki grafiği paylaşan popüler trader’a göre, Bitcoin teknik açıdan birçok farklı işlemden geçiyor. Analiste göre, 8.900 dolarlık destek hâlâ geçerli ve bu yüzden endişe duyulacak bir durum söz konusu değil.

Daha önce de bildirdiğimiz üzere, Bitcoin’in mevcut aralığı 8.500-10.000 dolar seviyesinde yer alıyor. Günlük ve haftalık kapanışlar ise bu aralıkta oldukça önem arz ediyor.

Boğaların Kontrolü Alabilir

BTC hâlâ kendi aralığında ticaretine devam ederken, konsolidasyonun hangi yöne doğru kopacağı belirsizliğini koruyor. Ancak boğaların kontrolü ele alacağına dair bazı kanıtlar mevcut.

Bitcoin’de uzun vadeli eğilim halen devam ediyor ve bununla birlikte, ABD Dolarındaki potansiyel makro zayıflık, altının güçlü fiyatı, Bitcoin’in hash oranında görülen artışlar gibi sebeplerden dolayı boğalar savaşın galibi olabilir.

Bitcoin (BTC) yazım itibari ile 9.093 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner