Yükleniyor...

Bitcoin’in Yüzde 61’i Bir Yıldır Uykuda, Boğa Koşusu Habercisi mi?

Bitcoin’in (BTC) dolaşımdaki arzının % 61'i bir yıldan uzun süredir uykuda ve bu BTC fiyatı yükselişini tetikleyebilir.

bitcoin boğa koşusu

Bitcoin’in (BTC) dolaşımdaki arzının % 61’i bir yıldan uzun süredir uykuda ve bu BTC fiyatı yükselişini tetikleyebilir.

Glassnode tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin’in dolaşımdaki arzının % 61,33’üne bir yıldan fazla bir süredir dokunulmadı. Bu oran, BTC’nin 362 dolardan işlem gördüğü 15 Ocak 2016’da kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi % 61.28’in geçilmesini sağladı.

Tarih Ne Söylüyor?

En son durgun Bitcoin oranı o kadar yüksekti ki, kripto para birimi görkemli boğa koşusu ile yaklaşık 20 bin dolara ulaştı. Bununla birlikte Bitcoin fiyatı, uyuyan arzının zirvesine ulaştıktan 1 yıl sonra en yüksek seviyesine ulaştı. Bu yüzden boğalar bu sefer hemen fiyat yükselişi beklememelidir. Bitcoin’in önceki günlerine dönersek, önde gelen kripto para biriminin fiyatı, uykuda olan kripto paraların yüzdesinin 17 Şubat 2011’de yeni bir yüksekliğe (% 29,22) ulaşmasından sonra (beş ayda 1 dolardan 29 dolara) yükseldi.

Bitcoin’in önceki boğa koşularını kopyalayıp kopyalayamayacağı tam olarak bilinmiyor ancak arzın daha büyük bir yüzdesine sahip daha güçlü eller, piyasanın daha az satış baskısına maruz kalacağını açıkça gösterdi.

CoinMarketCap verilerine göre lider kripto para birimi yazının yazıldığı sırada 9 bin 134 dolardan işlem görüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner