Yükleniyor...

Bitcoin Fiyatı 9 Bin Dolar Civarında: Savaş Devam Ediyor

Bu hafta sonu Bitcoin'in fiyatı için oldukça heyecan vericiydi, çünkü dijital varlık nihayet bir karar vererek oldukça sıkı bir ticaret aralığından çıktı.

Bitcoin surge

Bu hafta sonu Bitcoin’in fiyatı için oldukça heyecan vericiydi, çünkü dijital varlık nihayet bir karar vererek oldukça sıkı bir ticaret aralığından çıktı. Ne yazık ki bu hareket olumsuz oldu ve BTC dün Binance Vadeli İşlemleri’nde 8.816 dolar seviyesini gördü.

Büyük kripto para birimlerinin çoğu da alışılageldiği üzere Bitcoin’i takip etti ancak şu an durum daha iyi ve BTC 9.000 dolar seviyelerinde savaşmaya devam ediyor.

Pazar günü yaklaşık 8.816 dolara düştükten sonra, Bitcoin fiyatı yeniden canlandı ve  9.160 dolara kadar yükseldi. Ancak o zamandan beri alıcılar sakinleşti ve fiyat 9.000 dolar üzerinde kontrol kurmak için savaşmaya devam ediyor. Bu haberin yazımı esnasında Bitcoin 9,091 dolar civarında işlem görüyor.

Daha önce bildirdiğimiz üzere; 8.900 – 9.000 dolar alanı Bitcoin için oldukça önemlidir ve boğalar potansiyel yeni aylık düşüşleri önlemek için savunmak zorundadır.

Teknik açıdan bakıldığında, aşağı yönde ilk destek seviyesi tam olarak bu alandır ve ardından fiyatın dalış yaptığı 8,800 dolardır denilebilir. Buradan, talebin 8.650 dolar civarında olması beklenebilir.

Her durumda, 9.300 – 9.400 doların altında bir kapanışın, düşüş eğilimine gideceği beklenmektedir.

Bitcoin’in fiyatı aslında, dün yaşanan düşüşten çok daha önceden beri mücadele ediyor. BTC 24 Haziran’da art arda birkaç kırmızı mumda 500 dolardan fazla kaybetti ve 10,000 dolarlık seviyeye gelme umutlarını yok etti.

Büyük kripto para birimlerinin çoğu ise, dünkü fiyat düşüşünden sonra nispeten iyileşiyor.Ancak dördüncü en büyük kripto para birimi olan XRP yoğun bir şekilde mücadele ediyor. Son 24 saatte yaklaşık %0.5 düşüşle 0.18 dolardan büyük destek kaybetti. Fiyatı dün 0.177 dolara düştü, sonrasında ise 0.179 dolara sıçradı ancak desteği geri alamadı ve şu anda 0.176 dolardan işlem gördüğü yere geriledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner