Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) 10.600 Doların Altına Düştü! İşte Nedeni!

ABD Başkanı Donald Trump, teşvik paketi görüşmelerini seçimlerden sonraya bıraktıklarını açıkladı

bitcoin fiyati

ABD Başkanı Donald Trump, teşvik paketi görüşmelerini seçimlerden sonraya bıraktıklarını açıkladı. Trump’ın bu açıklamasının ardından Bitcoin (BTC) fiyatında gerileme yaşandı. Bitcoin 10 bin 700’lü seviyelerden bir anda 10 bin 500 seviyesine geriledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1313551794623127552?s=20

Başkan Trump, Twitter üzerinden bir açıklama yaparak teşvik paketleri hakkında konuştu. Trump, şu ifadeleri kullandı:

“1.6 trilyon dolarlık çok cömert bir teklif yaptık ve her zamanki gibi iyi niyetle pazarlık yapmadılar. Ben onların isteklerini reddediyorum ve ülkemizin geleceğine bakıyorum. Temsilcilerime müzakereyi seçim sonrasına kadar ertelemeleri talimatını verdim, ben kazandıktan hemen sonra çalışkan Amerikalılar ve küçük işletmelere odaklanan büyük bir Teşvik Yasasını geçireceğiz.”

Trump, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada ABD Temsilciler Üyesi Nancy Pelosi’yi eleştirdi. Trump, Cumartesi günü iki taraflı bir teşvik tasarısına ulaşmak için çalıştıklarını söyledikten sonra birkaç gün içinde fikrini değiştirdi. Trump, şunları söyledi:

“Ekonomimiz çok iyi gidiyor. Borsa rekor seviyelerde. Ekonomik iyileşmede dünyaya liderlik ediyoruz ve en iyisi gelmek üzere!”

Bitcoin Hızlı Bir Biçimde Düşüşe Geçti

Başkan Trump’ın bu açıklamasının ardından Bitcoin, hızlı bir biçimde düşüşe geçti. BTC, yazının yazıldığı sırada 10 bin 559 dolar seviyesinde işlem görüyordu.

Bitcoin son 1 saat içerisinde yaklaşık olarak %2 oranında gerileme yaşadı.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x