Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) 10 Bin Dolara Çıkacak mı?

Sabah saatlerinde 9 bin dolarlık direnci kırdıktan sonra, yükselen Bitcoin ufak bir düzeltme yaşadı.

bitcoin 10 bin doları geçecek mi

Sabah saatlerinde 9 bin dolarlık direnci kırdıktan sonra, yükselen Bitcoin ufak bir düzeltme yaşadı. CoinMarketCap verilerine göre BTC yazının yazıldığı sırada 9 bin 4 dolardan işlem görüyordu. Kripto para topluluğunun önemli isimlerinden IvanOnTech, BTC’nin her an 10 bin doları aşmasını bekliyor.

Bitcoin, son yirmi dört saat içinde neredeyse yüzde yirmi oranında yükseliş yaşadı ve 1000 dolar kazandı. Son birkaç saat içerisinde ise yaklaşık 300 dolarlık düşüş gördü. Bitcoin eğitimcisi ve YouTuber IvanOnTech de dahil olmak üzere hala birçok isim Bitcoin’in 10 bin doların üzerindeki alanları hedeflediğine ve çok geçmeden bu seviyeyi kırabileceğine inanıyor. IvanOnTech, Bitcoin’in yakında 10 bin dolarlık direncin üzerine çıkmasını bekliyor ve topluluğa bu yıl BTC’nin en iyi performans gösteren varlık olduğunu hatırlatıyor.

Pantera Capital’ın CEO’su Dan Morehead de Bitcoin’in performansını bu yılki diğer önemli varlıklarla karşılaştıran bir tablo paylaştı. Morehead, Bitcoin’in finansal bir kriz sırasında doğduğunu ve mevcut krizde daha da güçleneceğini söylüyor.

FOMO mu Neden Oluyor?

Kripto para birimi tüccarı ‘Anondran‘, şu anda Bitcoin’i yukarı iten şeyler arasında FOMO olduğuna (kaçırma korkusu) inanıyor. Tüccar şakayla karışık biçimde FOMO alıcılarının geri çekilmesini tavsiye ediyor, aksi takdirde Bitcoin kolayca 11 bin 500 dolara ulaşabilir. Anondran, şu ifadeleri kullanıyor:

“Fomo alıcılarına sakinleşmelerini söylemeli miyiz yoksa bu şey doğrudan 11 bin 500 dolara mı gitsin?”

 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner