Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Yükselişini Sürdürüyor! Analistler Ne Diyor?

Bitcoin’de (BTC) dün başlayan fiyat artışı devam ederken, halving öncesinde beklenen grafik gerçekleşmeye başlıyor gibi görünüyor.

bitcoin BTC yükselişini sürdürüyor

Bitcoin’de (BTC) dün başlayan fiyat artışı devam ederken, halving öncesinde beklenen grafik gerçekleşmeye başlıyor gibi görünüyor. CoinMarketCap verilerine göre lider kripto para birimi son 24 saatte yüzde 18 oranında bir yükseliş yaşayarak 9 bin 350 dolara ulaştı.

Bitcoin (BTC)Bitcoin dün sabah saatlerinde 7 bin 700 dolar bandında işlem görüyordu. Daha sonra yaşanan alım hacminin artması ile beraber kripto para birimi bir yükseliş rallisine başladı. BTC, analistlerin beklediği tüm dirençleri kırarak 9 bin 450 dolara kadar çıktı. Analistler güncel direnç seviyesi olarak 9 bin 600 doları gösteriyor. Bitcoin’in sadece bir gün içerisinde 1000 dolarlık artış göstermesi yatırımcıları da şaşırttı.

Analistler BTC Hakkında Ne Diyor?

Ünlü analist Crypto Michael, bir düzeltmeden sonra boğa piyasasının başlayabileceğini dile getiriyor. Analist ayrıca BTC’nin 12 Mart’ta yaşanan çöküşten bu yana yüzde 150 oranında artış yaşadığını ifade etti.

Bir diğer analist Josh Rager ise BTC’de bir sonraki seviyenin 9 bin 556 dolar olduğunu dile getiriyor.  Bu seviyenin kırılması durumunda Bitcoin önceki yüksek seviyeye 10 bin 500 dolara meydan okuyabilecek. Rager, bu noktada FOMO için dikkatli olmak gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

Don Alt ise böyle bir ralli beklemediğini dile getirdi. Analist, neyin ne olduğunu görmek için aylık kapanışı beklediğini ifade etti.

Parabolic Thies rumuzlu yatırımcı ise şu ifadeleri kullandı:

“Bir ayın kapanmasıyla birlikte BTC yükseliyor, bu dönemi potansiyel olarak bu ayın en yüksek seviyesinde kapatacak. Muhtemelen boğa piyasası başlayacak ve yeni ATH’ler yolda olacak.”

Kripto para piyasası hacmi, yazının yazıldığı sırada 260 milyar doları aşmış durumdaydı. Bitcoin piyasa hakimiyeti ise yüzde 65.7 seviyesinde. Analistler Bitcoin’de (BTC) yaşanan fiyat artışındaki bir normalleşmeden sonra altcoin’lerde ufak bir boğa rallisi bekliyor.

BTC Hakimiyeti
BTC Piyasa Hakimiyeti

 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner