Yükleniyor...

Ethereum’da (ETH) Yükseliş Bu Şekilde Devam Edebilir!

Ethereum'un (ETH) diğer büyük altcoinlerde olduğu gibi parabolik gitme belirtileri, son yükseliş trendi ile birlikte önemli ölçüde genişleyerek yukarı yönlü bir ivme kazandı.

ethereumda yukselisin devam edecegi ongoruluyor

Ethereum’un (ETH) diğer büyük altcoinlerde olduğu gibi parabolik gitme belirtileri, son yükseliş trendi ile birlikte önemli ölçüde genişleyerek yukarı yönlü bir ivme kazandı. Bu son hamle ile birlikte, kripto varlığın daha önce yakalandığı aşağı yönlü teknik formasyon da neredeyse geçersiz kaldı ve analistler mevcut yükselişin bir süre daha devam edebileceğini belirtiyorlar.

Yatırımcılar ise, Ethereum’un özellikle son 24 saat içerisinde teknik gücünün büyük ölçüde arttığını ve bu durumun kısa vade içerisinde kripto varlığı daha da yukarıya taşıyacağını belirtiyorlar.

Yazım sırasında 216 dolar seviyesinden işlem gören Ethereum, haftalık en düşük 180 dolar seviyesinden önemli derecede bir artış gösterdi. Bugün yaşanan yükseliş, Bitcoin’in (BTC) 8.000 dolarlık psikolojik sınırı geçmesi ile birlikte başladı.

Ethereum için 200 dolar altındaki bölgede tarihi bir önem var, çünkü bu bölge kripto varlığın Şubat ayı başlarında yaşadığı yükselişin parabolik olduğu seviye. Bu bölgeye daha önce girdiğinde 290 dolar seviyesine kadar çıkan ETH, sonucunda ise 100 doların altında düşerek ciddi bir problem ile karşı karşıya kaldı.

Twitter’da popüler kripto varlık analistlerinden Crypto Michaël yaptığı açıklamada, Ethereum’un kısa vade içerisinde 235 dolara çıkacağını belirtti.

“Ethereum, 190 dolar seviyesine ulaştıktan sonraki direnişi 198 dolar. Bu seviyeyi geçmesi durumunda ise potansiyel seviyesi 226-235 dolar olarak görülüyor.”

Önümüzdeki günlerde Bitcoin’de yaşanan yükseliş ile birlikte Ethereum’un da devam edip etmeyeceğini hep birlikte göreceğiz ancak, kripto piyasaların genel görünümü, hem yatırımcılara hem tüccarlara umut veriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner