Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) 2010 Yılında Ne Kadardı?

Bitcoin (BTC), kripto para birimlerinin öncüsü olarak, dijital dünyada yeni bir çağın kapısını aralamıştır.

2010 yili bitcoin fdiyatlari

Bitcoin (BTC), kripto para birimlerinin öncüsü olarak, dijital dünyada yeni bir çağın kapısını aralamıştır. Bitcoin fiyatları, her zaman yatırımcılar tarafından ilgiyle takip edilen konulardan olmuştur. “2010 yılında Bitcoin ne kadardı? Kaç TL ve Kaç Dolardı?” sorularının yanıtları yazımızda..

Bitcoin (BTC) 2010 Yılında Ne Kadardı?

2009 yılından itibaren hayatımızda olan Bitcoin, bir kripto para birimidir. Satoshi Nakamoto takma adını kullanan kişi ya da kişilerce oluşturulmuştur. 2009 yılında yayınlanan bir whitepaper ile Bitcoin piyasaya sürülmüştür. Satoshi Nakamoto’nun kim ya da kimler olduğu hala bilinmemektedir. Bitcoin yaratıcısı kişi ya da kişiler, kendilerini gizlemiş ve hiçbir zaman açığa çıkmamıştır. Bitcoin, oluşturulmasının ardından birçok kripto para birimi ortaya çıkmıştır. Sayıları zamanla 12.000’i aşan kripto para birimleri, yatırımcılar ile buluşmuştur. Ancak kripto para birimlerinin ilki olarak diğerlerine öncülük eden Bitcoin, herkesin gözdesi olmuş ve her zaman ilgiyle takip edilmiştir. Bu yazımızda sizlere 2010 yılı Bitcoin fiyatları ne kadardı? sorusunu cevaplayacağız..

Bitcoin, Satoshi Nakamoto tarafından 3 Ocak 2009 yılında kullanıma sunuldu. Ancak o dönemlerde Bitcoin (BTC) yeni bir oluşum olmasından kaynaklı olarak, çok rağbet görmemiştir. 2010 yılında Bitcoin (BTC) fiyatı, 0,003 ABD dolarına karşılık gelmekteydi. Pizza hikayesi, Bitcoin ile ilgilenen herkes tarafından bilinen bir Bitcoin hikayesidir. İlk yıllarında fiyat olarak düşük olan Bitcoin’i elinde bulunduran bir yatırımcı, 10.000 Bitcoin karşılığında 2 adet pizza satın almış ve ödeme olarak Bitcoin’i kullanmıştır. 22 Mayıs 2010’da gerçekleşen 10.000 Bitcoin karşılığında pizza alımı, o günden bu yana 22 Mayıs “Bitcoin Pizza Günü” olarak kutlanmaktadır. Ancak bu hikayenin yaşanmasından birkaç ay sonra Bitcoin fiyatı 2010 yılı Temmuz ayında 0,08 Amerikan doları seviyesine çıkmıştır. Ardından kendini göstermeye başlayan Bitcoin, yıl sonlarına doğru 0,29 dolar ile piyasaya sürülmesinden itibaren tarihinin en yüksek seviyesine ulaşmıştır.

2010 Yılında Bitcoin Kaç TL’ydi?

Bitcoin (BTC) fiyatı, Ocak 2009 ve Mart 2010 tarihleri arasında belirli bir değere sahip olmamıştır. Ancak 2010 Mayıs ayı itibari ile kendini göstermeye başlayan Bitcoin (BTC), Kasım ayında 0,49 ABD doları ile o yılın zirvesini görmüş ve Aralık ayında 0,29 ile yılı kapatmıştır. “2010 yılında 1 Bitcoin kaç TL?” sorusunu cevaplayacak olursak, o dönemde 1 ABD doları yaklaşık 1,39 TL’a karşılık gelmekteydi. Dolayısıyla 2010 yılında 1 Bitcoin (BTC) fiyatı, 0,0045 Türk Lirası’na denk gelmekteydi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner