Yükleniyor...

Santos Fan Token Nedir?

Santos FC Fan Token, Breziya'da bulunan Santos kulübünün özel ve özgün kripto parasıdır.

Santos Fan Token

Santos FC Fan Token, Breziya’da bulunan Santos kulübünün özel ve özgün kripto parasıdır. İlk olarak Binance borsasında listelenmiştir. Binance’in fan token ekosisteminin üçüncü büyük coin’idir.

Santos Fan Tokenı, 1912’de kurulan Brezilya merkezli spor kulübü Santos FC’nin Socios.com ortaklığıyla geliştirilen resmi kripto para birimidir. Santos, çıkardığı bu fan token ile maddi bir gelir kaynağı da elde etmeyi hedeflemiştir. Santos FC Taraftarları ve kulüpleriyle etkileşim kurma fırsat bulunmaktadır. Pek çok farklı amaç için Santos coin kullanılabilmektedir. Anketlerde oy kullanabilme hakkı, kulübün yaşamına katılım için kullanılmaktadır.

Ayrıca birçok etkinlik için erişim hakkı elde etmek isteyenlerin Santos coin kullanmaları gerekecektir. Santos coin, birçok kripto para yatırımcısı tarafından da piyasalarda yatırım amaçlı olarak kullanılmaktadır. Santos ve Binance Pay ile kullanıcıların benzersiz ürünler, maç biletleri, kulüp üyelikleri için ödeme yapabilmeleri sağlanmaktadır. Belirli oranda Santos coine sahip olan kullanıcılar, Binance platformu üzerinde çeşitli oyunlaştırma özelliklerinden yararlanabilmelerine olanak verilmektedir. Binance tarafından Santos güvenliği sağlanmaktadır. Şirketin kendi blok zinciri, BFT mekanizması tarafından güvence altına alınan BSC’de yer almaktadır. 

Santos Fan Token 1

Santos coin avantaj ve dezavantajlarını inceleyecek olursak şu şekildedir:

Avantajları

  • Santos FC ile etkileşime girmek, futbolcular ile toplantı, imza günleri ve futbol antrenmanlarına katılım hakkı elde edilebilir. 
  • Hayran ödülleri, dijital koleksiyonlar ve sadık puanlarına erişim sağlayabilir ve Santos sahipleri için NFT hayran ödülleri verilmektedir. 
  • Binance Taraftar Token platformunda gerçekleştirilen oylama oturumlarına katılma avantajı sağlanır. 
  • Santos sahiplerine özel ödüller, ayrıcalıklar, sınırlı ve tahsil edilebilir NFT’ler ile oyunlaştırma sürecine erişim hakkı verilmektedir. 
  • Santos sahipleri kulübün yaşamına katılma ve anketlerde oy kullanma gibi haklar elde eder. 

Dezavantajları

  • Santos için dezavantaj fiyatında görülen risklerdir.

Santos listelenen küresel borsalardan bazıları şunlardır: Binance, Gate.io, Phemex’dir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner