Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) 21 aylık hasrete son verdi: 45.000 dolar aşıldı!

ETF'ler için belirlenen son tarihe yaklaşılması ve Tesla'ya dair söylentiler Bitcoin'i (BTC) uçuşa geçirerek yüzde 8'lik bir artış getirdi.

Bitcoin BTC ETF Hayes

ETF’ler için belirlenen son tarihe yaklaşılması ve Tesla’ya dair söylentiler Bitcoin‘i (BTC) uçuşa geçirerek yüzde 8’lik bir artış getirdi.

2024’e sağlam bir giriş yapan Bitcoin (BTC) global anlamdaki kritik haberlerin etkisiyle yüzde 8’lik bir yükseliş kaydetti. 10 Ocak gününe kadar ARK Invest ve 21 Shares ortaklığıyla çıkarılması planlanan ETF’lere dair kararını açıklayacak ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) kripto sektörünü yukarı taşımaya devam ediyor. Bunlara ek olarak Elon Musk ve Tesla’ya dair çeşitli söylentiler BTC adına olumlu sinyaller vermeye başladı.

En son 2022 Nisan’da 45.000 dolardan işlem gören Bitcoin (BTC) yeni zirvelere doğru yol almaya başladı mı?

Elon Musk ve Tesla ile ilgili gelişmeler bir anda belirdi!

Elektirkli araç üreticisi Tesla ve X’in sahibi Elon Musk, yeniden kripto endüstrisini karıştırmaya başladı. Bu sefer pozitif bir gelişmeyle karşımıza gelen ünlü milyarderin şirketi Tesla, ödeme aracı olarak tekrardan BTC kabul edeceğine dair söylentiler ile gündeme bomba gibi düştü.

Zorlu bir süreç geride kaldı: Alıcılar istekli!

Fud haberlerin etkisinden kurtularak 40.500 dolardan yukarı yönlü atak yapan BTC, 45.516 dolara ulaştı. Yalnızca son 24 saatte yüzde 8 artan kripto paraların öncüsü, piyasaya adeta bahar havası getirdi. Özellikle de temel analiz desteğini arkasına alan BTC, 45.712 doların üzerine oturduğu takdirde 47.200 ve 48.160 doları test etmek isteyecektir. 48.160 doların hacimli kırılımıyla beraber 50.000 dolar seviyesini gözlemlememiz kuvvetle muhtemel.

Sektörün temel taşlarından haber etkisi BTC adına bu şekilde devam ettiği sürece yeni zirvelere tanıklık edebiliriz. ETF’lerin onaylanma ihtimalinin çok yüksek olması, Halving’e sayılır günler kalması ve parasal sıkılaştırma politikasının yavaş yavaş son bulması, BTC’yi yukarı taşımaya devam edecektir.

Ekran Resmi 2024 01 02 09.44.55

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner