Yükleniyor...

“2024 yılında Ripple ile SEC davası çözüme ulaşacak”

Ripple baş hukuk sorumlusu Stuart Alderoty, 2024 yılında Ripple ve SEC arasındaki davanın çözüme ulaşacağını ifade etti.

Ripple SEC

Ripple baş hukuk sorumlusu Stuart Alderoty, 2024 yılında Ripple ve SEC arasındaki davanın çözüme ulaşacağını ifade etti.

Kripto para piyasası büyük beklentiler içerisinde 2024 yılına doğru adım adım ilerliyor. Özellikle Bitcoin spot ETF’lerin 2024 yılında onaylanacağı ihtimali, boğa piyasasının fitilini ateşledi. Geride kalan yılda Bitcoin başta olmak üzere kripto para birimleri zorlu süreçlerden geçti. Yılın son günlerine gelinirken, gözler 2024 yılına dair olası senaryolara çevrildi. ETF’ler, ABD başkanlık seçimleri, ABD faiz indirimi ve Ripple davası gibi konular ise gündemde yer alıyor.

Ripple’ın baş hukuk sorumlusu Stuart Alderoty, Ripple’ın SEC ile davasının 2024 yılında nihai bir çözüme kavuşacağını öngördü. Ayrıca Alderoty, SEC’e uyarıda bulundu.

Ripple ve SEC davası sonuçlanmaya yakın

Geride kalan 2023 yılı, Ripple ve SEC davasının sıcaklığıyla geçti. Ripple, SEC’e karşı birçok kez öne çıksa da bir türlü davayı kazanacak evreye gelemedi. Tüm gözler davanın sonucuna ve XRP’nin geleceğine çevrilmiş durumda. Ripple baş hukuk sorumlusu Stuart Alderoty ise davanın 2024 yılında çözüleceği konusunda emin görünüyor.

Ripple Alderoty

Aldeorty, SEC’in ısrarcı ve uygulama yoluyla çözme stratejisine karşı uyarıda bulundu. Ripple yöneticisi, SEC’in bu hamlelerinin kripto sektörü açısından sonuçlarına değindi. Alderoty ayrıca, kripto sektöründeki yasal kavgaların yakın zamanda ABD Yüksek Mahkemesinde çatışma ortamına dönüşebileceğini belirtti. Yani kriptonun sorunları çözülmezse, daha büyük problemler ortaya çıkabilir.

Ripple’ın baş hukuk sorumlusu, düzenlemeler konusunda da fikirlerini paylaştı. Alderoty, ABD’deki yasa yürütme organlarının düzenlemeler konusunda hemfikir olması gerektiğini belirtti. Avrupa ülkeleri MiCA düzenlemesi ile kripto konusunda adım atarken henüz ABD’de resmi bir girişim olmadı. Bu nedenle ABD, kripto pazarında büyük pay sahibi olma fırsatını kaçırdı.

Cointelegraph’ın yaptığı habere göre, Ripple tarafı 2024 yılında çözüm odaklı ilerleneceğine ve kripto sektörünün toparlanacağına inanmış durumda.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner