Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) 38.000 Doları Gördü!

Bitcoin, yaklaşık 1 aydan bu yana görmediği en düşük seviyeye geriledi.

btc dusus

Bitcoin, yaklaşık 1 aydan bu yana görmediği en düşük seviyeye geriledi. Bitstamp borsasında erken saatlerde Bitcoin fiyatı 38.547 dolara düşerek 15 Mart’tan bu yana en düşük seviyesine ulaştı. BTC, yazının yazıldığı sırada ise 38.900 dolar civarından işlem görüyordu.

28 Mart’ta lider kripto para birimi, 48.234 dolar ile yıllık en yüksek seviyeye ulaştı. ABD Merkez Bankası’nın enflasyonu azaltmak için para politikasını sıkılaştırması nedeniyle kripto para birimi baskı altında kaldı. Daha önce bildirildiği üzere analist Peter Brandt, geçtiğimiz günlerde Bitcoin fiyatının 2024’te meydana gelebilecek başka bir büyük ralliye başlamadan önce yatay işlem görmeye devam edebileceğini tahmin etmişti.

Geniş çapta takip edilen Korku ve Açgözlülük Endeksi ise Bitcoin trader’larının “aşırı korku” tarafından ele geçirildiğini gösteriyor.

Altcoin’lere gelince, çoğu son 24 saat içinde düşük performans gösterdi ve bu, piyasa düzeltmeleri sırasında sık görülen bir durum.

Coinglass tarafından sağlanan verilere göre, son 24 saat içinde 223 milyon dolar değerinde kripto para tasfiye edildi. Long pozisyonlar bunların %88,72’sini oluşturuyor. Tüm piyasa değeri şu anda 1.9 trilyon dolar. Bitcoin’in pazar hakimiyeti ise %39.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner