Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) 50.000 Dolar Üzerinde Güçlü Bir Destek Oluşturdu

Bitcoin (BTC), son zamanlarda etkileyici kazançlar elde etti ve bu yıl ilk kez 40.

bitcoin

Bitcoin (BTC), son zamanlarda etkileyici kazançlar elde etti ve bu yıl ilk kez 40.000, 50.000 ve 60.000 doları kırdı.

Rakamlar, yukarıda belirtilen fiyat seviyelerini aştıktan sonra, kripto para biriminin 8 Mart’tan bu yana 50.000 doların üzerinde işlem görerek güçlü bir dönemin tadını çıkardığını gösteriyor. Dijital varlık, bir haftadan fazla bir süredir bu temel, psikolojik fiyat seviyesinin üzerinde dalgalandığından, bazı piyasa uzmanları bazı teknik analizlerden bahsetti.

Araştırma platformu Token Metrics’in baş teknik analisti William Noble, bunu açıkça ifade ederek, “BTC, 50.000 doların üzerinde sağlam bir destek oluşturdu” dedi:

“Büyük oyuncular 55.000 doların hemen altında alım yapmak için kendilerini ayarladılar. 54.000 dolar ve 55.000 dolar gerçekten iyi destek seviyeleri.”

Dijital varlık saklama şirketi Anchorage’ın ticaret başkanı Yuriy Anosov, dijital para biriminin son zamanlardaki dayanıklılığını vurgulayarak, şunları söyledi:

“Sekizinci günde 50 bin doları geçtikten sonra, 54 bin dolarlık destek seviyesinin üzerinde durduk ve son 10 gün içinde 5 ayrı kez sıçrama yaşandı.”

Dijital varlıklar firması CrossTower’ın ticaret başkanı Chad Steinglass da benzer girdiler sundu:

“BTC, 53.000 dolar aralığında bir veya iki kez meydan okunan ancak görece düşüş eğilimi gösteren makro hareketlerde bile henüz ihlal edilmeyen bir destek tabanı oluşturuyor.”

Steinglass, “Kurumlar ve diğer büyük alıcılar, son iki hafta boyunca bu seviyeye yakın düşüşlerde birikmekten mutlu oldular” dedi.

53.000 dolar seviyesinin altında, Bitcoin’in halihazırda 47.000 dolar civarında kurulmuş bir desteğe sahip olduğunu belirtti. Steinglass, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 61.000 ila 62.000 dolar arasında direnç gördüğünü sözlerine ekledi. Bunu geçtikten sonra, Bitcoin’in bundan sonra nereye gidebileceğine dair bazı bilgiler verdi. Steinglass, “62.000’in üzerinde, 70 bin dolar bekleyeceğim” dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner