Yükleniyor...

Bank of America’dan Kripto Para Topluluğunu Kızdıran Rapor

Bank of America, yayınlamış olduğu "Bitcoin'in (BTC) Kirli Küçük Sırları" isimli raporu ile kripto para topluluğunu epey kızdırdı.

bank america

Bank of America, yayınlamış olduğu “Bitcoin’in (BTC) Kirli Küçük Sırları” isimli raporu ile kripto para topluluğunu epey kızdırdı.

Bitcoin, yeni ATH seviyeleri belirlemeyi sürdürürken, Bank of America Bitcoin’in mevcut rallisinin, geçtiğimiz Mayıs ayında gerçekleşen yarılanma ve Grayscale Bitcoin Trust’a olan girişlerle desteklendiğin sonucuna vardı.

Banka, Bitcooin’e sahip olmak için diğer risk varlıklarıyla korelasyonu ve oynaklığı nedeniyle, gelecekteki fiyat artışını beklemekten başka zorlayıcı bir neden olmadığını savunuyor:

“Bitcoin, risk varlıkları ile ilişkilendirilmiş durumda. Varlık enflasyona bağlı değil ve son derece dalgalı bir yapıya sahip. Bu da onu bir değer deposu ve ödeme mekanizması olarak kullanışsız hale getiriyor. Bu sebeple Bitcoin’i elde tutmak için ana sebep, istikrarlı getiri veya enflasyon koruması değil, daha ziyade Bitcoin talebinim arzı aşmasına bağlı olan fiyat artışıdır.”

Raporda Bitcoin’in değerinin %1 oranında oynaması için 93 milyon dolarlık bir girişe ihtiyacı olduğu ifade ediliyor.

Bank of America’nın raporunda ayrıca Bitcoin’in enerji kullanımı da ele alındı. Şu anda Bitcoin’in kullandığı enerjinin Yunanistan’ın kullandığı enerjiden daha fazla olduğu ifade edildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner