Yükleniyor...

Cardano (ADA) Kurucusu, Twitter’la Girdiği Mücadeleden Galip Çıktı

Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, Twitter ile girdiği mücadeleden galip çıktı.

cardano ada kurucusu twitterla verdigi mucadeleden galip cikti

Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, Twitter ile girdiği mücadeleden galip çıktı. Yıllar süren çabanın ardından Hoskinson, mavi onay rozeti almayı başardı. 

33 yaşındaki matematikçi, popüler sosyal medya ağında yıllardır hesabını doğrulamaya çalışıyor. Dolandırıcı hesapların dahi doğrulandığını söyleyen Hoskinson, Nisan 2018’de Twitter’a sert eleştirilerde bulunmuştu. Kişisel olarak Twitter CEO’su Jack Dorsey ile iletişime geçmesine rağmen hesabını doğrulamayı başaramadı.

“Cevap hayır. Görünüşe göre Twitter doğrulanmış bir hesabı hak etmediğimi düşünüyor.”

Takipçi sayısı artmaya devam ettikçe, Twitter’dan da bu konu ile ilgili herhangi bir hamle gelmedi ve doğrulama süreci de gizemini korudu. Hoskinson’ın bu hamleleri, 16 Mart’ta Twitter’ı kullanmayı bırakacağını söylemesiyle doruk noktasına ulaştı. Hoskinson şunları söyledi:

“Doğrulanmanın bir yolu yoksa, Twitter’dan ayrılmayı düşünüyorum. Dolandırıcılık sorunlarını çözmenin tek yolu bu gibi görünüyor. Twitter konusunda hayal kırıklığına uğradım. Sahtekarlık ve dolandırıcılığı umursamıyor gibi görünüyor.”

Sonunda doğrulanmayı başardıktan sonra Hoskinson, Dorsey’i Robert Redford’un gülümseyen ve onaylayarak başını sallayan bir meme ile etiketledi.

Küçük Bir Adım

Hoskinson, büyük egosu ve iğneleyici tweet’leriyle bilinmesine rağmen, hesabını doğrulamaya çalışmasının nedeni nüfuz ve gösterişle ilgili değil. Hoskinson uzun zamandır kendisini taklit ederek ADA sahiplerini dolandırmaya çalışan sahte hesaplarla boğuşuyor.

Hoskinson, kripto para dolandırıcılıklarını tamamen ortadan kaldırmanın “uzun bir yol” olduğunu söylüyor:

“Bugün küçük ama çok anlamlı bir adım atıldı ancak kripto para dolandırıcılığı için önümüzde uzun bir yol var. Onlarla mücadele etmek için bir endüstri olarak yapacak çok işimiz var. Bu konuyu gündeme getirmede bana yardımcı olan herkese teşekkürler!”

Ancak bu mavi onay rozetine de dikkatle yaklaşılması gerekiyor. Güvenlik araştırmacısı MalwareHunterTeam’e göre, kripto para dolandırıcılığı gerçekleştirmek üzere Tesla CEO’su Elon Musk gibi görünen, mavi onay rozetli ele geçirilmiş hesaplarda büyük bir artış oldu.

Geçtiğimiz Şubat ayında dolandırıcılar, Ethereum dolandırıcılığı gerçekleştirmek için Belçika enerji bakanının hesabını ele geçirmişti. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x