Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) 8.800 Dolar Seviyesine Düşebilir!

Bitcoin (BTC) ve kripto para piyasasının geri kalanı için son birkaç gün oldukça zor geçti ve ayılar BTC'yi 10.

otomatik taslak 1

Bitcoin (BTC) ve kripto para piyasasının geri kalanı için son birkaç gün oldukça zor geçti ve ayılar BTC’yi 10.000 dolar seviyesine kadar düşürmek için zorladı.

Bu fiyat bölgesinin hemen altında bulunan destek seviyesi oldukça önemliydi ve bu destek seviyesi lider kripto parayı tekrardan 10.000 doların orta seviyelerine geri döndürebildi. Ancak bu süreçte boğalar ve ayılar bir çıkmaza girdi ve Bitcoin yakın vadede daha net bir yönelim kazanmaya çalışırken konsolide oldu.

Popüler bir analist yaptığı açıklamada, balinaların 8.000 dolarlık bölgede BTC pozisyonlarına ekleme yapmaya çalıştıklarını belirtti. Bu durum önümüzdeki haftalarda Bitcoin’in 8.000 dolarlık bölgeye doğru geri çekilebileceğine dair bir işaret olarak kabul ediliyor.

Son birkaç günde Bitcoin’in ciddi derecede düşmesi ile birlikte, onu takiben altcoin’lerin genelinde de bir düşüş yaşandı. Bu sebepten dolayı birçok yatırımcı zarar yazdı ve kripto para borsalarında milyonlarca dolarlık likidite meydana geldi. Yakın zamanda analistin dediği gibi bir düşüşün meydana gelmesi durumunda, zaten zararda olan yatırımcılar için bir felaket olabilir. Bu yüzden olası bir kötü duruma karşın yatırımcıların önlem almasında fayda var.

Bir sonraki eğilimin nereye doğru olacağını belirleyecek temel metrik, boğaların 11.000 doları geri alıp alamayacağına bağlı olabilir. Çünkü bu seviye daha önce de lider kripto para için güçlü bir destek görevi görüyordu.

Mevcut veriler, Bitcoin’in daha yüksek seviyelere çıkmadan önce balinaların daha düşük seviyelerden alım yapacağına işaret ediyor.

BITCOIN, ZAYIFLIK İŞARETLERİ GÖSTERİYOR

Bitcoin yazım itibari ile 10.424 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bu, son 24 saattir işlem yaptığı fiyata tekabül ediyor. Dün sabah görülen yoğun satışın ardından BTC, mevcut fiyat bölgesinde bir miktar istikrar sağlamayı başardı ve satıcılar 10.000 dolarlık önemli destek seviyesini henüz test etmedi. Bununla birlikte, alıcalar Bitcoin’i 11.000 doların üzerine çıkaramazsa, daha düşük seviyeleri görmemiz oldukça muhtemel.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner