Yükleniyor...

Apple Üç Günde Tüm Kripto Piyasası Kadar Değer Kaybetti

Apple (APPL) günler içinde tüm kripto endüstrisinin ederi kadar değer kaybetti.

apple uc gunde tum kripto piyasasi kadar deger kaybetti

Apple (APPL) günler içinde tüm kripto endüstrisinin ederi kadar değer kaybetti. Teknoloji devi Apple, geçtiğimiz birkaç gün içinde piyasa değerinin yaklaşık 400 milyar dolarını sildi ve bu, tüm kripto para birimi endüstrisinin değerini aştı.

Cupertino merkezli şirketin hisseleri son üç günde yaklaşık yüzde 20 düştü ve 4 Eylül’de %7.60 daha düştü.

Son Üç Gün Durumu Tersine Çevirdi

Apple, sadece iki hafta önce, piyasa değeri 2 trilyon doları aşan ilk ABD şirketi olarak tarih yazdı. Mart ayındaki tüm satışların devi 1 trilyon kulübünün dışına itmesinden sonra, değerini sadece beş ay içinde ikiye katlamayı başardı.

Apple’ın beşinci hisse senedi dağılımı, büyük talep nedeniyle Ağustos ayı sonlarında Robinhood ve diğer ticaret platformlarının çökmesiyle birlikte, zaten aşırı genişlemiş rallisine daha fazla yakıt ekledi.

3 Eylül’e hızlı bir şekilde ilerliyoruz. Apple, ABD’de borsada işlem gören bir şirket için bir günlük en büyük zararı kaydetti, S&P 500’deki 470 şirketin piyasa değerini gölgede bırakan 179,92 milyar dolarlık kayıp yaşadı.

Çoğu Hisse Düşüyor

Ve bu sadece Apple’ı değil diğer büyük teknoloji hisselerini de kapsıyor. Nasdaq Kompozit, Facebook, Tesla ve diğer teknoloji devleri kırmızı alanda yer alıyor. Bugün erken saatlerde hisseler yüzde beş daha düştü.

State Street’ten Altaf Kassam, bu devasa kırmızı mumların göründüğü kadar uğursuz görünse de, piyasanın güçlü bir toparlanmadan sonra biraz solması gerektiğini söylüyor:

“Açıkçası, inanılmaz bir yükseliş yaşadık ve piyasanın nefes alması için durması gerekiyor.”

Bitcoin (BTC) de Etkilendi

Toplam kripto para birimi piyasası da Nasdaq ile birlikte büyük bir darbe aldı ve üç gün boyunca 60 milyar dolar kaybetti.

apple uc gunde tum kripto piyasasi kadar deger kaybetti

Bitcoin’in hakimiyeti şu anda yüzde 57’de duruyor. En iyi kripto para birimi, rotadan önce meydana gelen 12 bin dolar seviyesinde şiddetli bir redden sonra CoinMarketCap verilerine göre yazının yazıldığı sırada 10 bin 400 dolardan el değiştiriyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner