Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Analizi: Analist Yükseliş Habercisi Olan Potansiyel Bir Golden Cross İçin Tarih Verdi

Bitcoin (BTC), göstergelerin işaret ettiğini başarılı bir şekilde başarırsa, piyasa üzerinde büyük bir etkiye sahip olacaktır.

golden cross bitcoin yukselis

Bitcoin (BTC), göstergelerin işaret ettiğini başarılı bir şekilde başarırsa, piyasa üzerinde büyük bir etkiye sahip olacaktır. Şu anda 40.000 dolara yakın BTC fiyatı nedeniyle analistler, bundan sonra ne olacağı konusunda şüpheci hale geldi. Popüler analist Michael van de Poppe, BTC’nin ileriye dönük fiyat hareketini dikte edebilecek önemli seviyeleri işaret etmeden önce önce kripto para piyasasını analiz etti.

Bitcoin Golden Cross

Bu geçmişte de analiz edildi ve tartışıldı. Aslında, daha önceki bir analiz, Golden Cross (GC) için beklenen tarihleri ​​Temmuz sonu ve Ağustos başına yakın olarak belirlemişti. Bazı analistlere göre bu şimdi gerçek oluyor gibi görünüyor.

50 MA (Hareketli Ortalama) 200 MA’yı geçtiğinde, bir Death Cross (DC) meydana gelir – Genellikle, bir fiyat düşüşü/ağır konsolidasyonun bir göstergesidir. Tersi olduğunda bir GC görülür. Bir haftalık bir ralli sayesinde ayın çoğu için bir GC olasılığı pek görünmese de aslında gerçek oluyor olabilir.

Screenshot 225 1536x839 1

19 Haziran DC’den sonra, 50 MA düşmeye devam etti. Ancak gösterge şimdi toparlanırken, GC eskisinden daha yakın. Bu aynı zamanda Bitcoin için her biri bir boğa koşusunu destekleyebilecek veya saptırabilecek farklı fiyat aralıkları açar.

Popüler analist Rekt Capital yukarıdaki grafiği paylaşarak konuyla alakalı olarak şu ifadeleri kullandı:

“BTC’nin muhteşem toparlanması devam ediyor. Ve böylece 50 günlük EMA yükselmeye devam ediyor. Bu, 2021 yılının Ağustos ayının ortasına kadar yeni bir potansiyel Golden Cross gerçekleşebileceği anlamına geliyor.”

Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Bölgeler

Her şeyden önce 41.000 dolar seviyesi. Pek çok maksimalist ve yatırımcı BTC’nin önümüzdeki birkaç gün içinde 41 bin doları aşmasını beklerken, analist aynı fikirde değil:

“Hala direniş içinde hareket ediyoruz… herhangi bir yükselişe devam etmeden önce biraz konsolidasyonda olacağız.”

Bu makul geliyor, özellikle herhangi bir ralli hafif bir düzeltmeyle sonuçlanabileceğinden. Bitcoin ile bu düzeltme bu 2 seviyeden birinde gelebilir:

  • 34.5k – 36k$’a düşüş – Bu aralıkta oluşan daha yüksek dipler, Bitcoin’in orta derecede yükselmesi için gereken destek olacak
  • Daha yüksek dip 32.6 bin dolar – 40 bin dolarlık ralli için kritik destek olarak, daha yüksek bir dip başka bir ralli için iyi bir destek olabilir

Van de Poppe’a göre;

“Bu 2 bölge [32.6k/34.5k – 36k] tutarsa, bu Bitcoin için fiyatı garanti eder veya en azından fiyatı yükseltir.”

Dahası, analist ayrıca bu seviyelerden herhangi bir düşüşün Bitcoin’in 26 bin dolara düşmesine neden olabileceğini iddia etti. Bu, Çin senaryosunu doğrulayacaktır. Bununla birlikte, zincir üstü ölçümleri bu tahminden farklı görünüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner