Yükleniyor...

Coca-Cola, Decentraland’da NFT Koleksiyonu Başlatacak

Avatar geliştiricisi Tafi, Decentraland metaverse'deki avatarlar için NFT koleksiyonu başlatmak üzere Coca-Cola ile ortaklık kurdu.

coca cola nft 1

Avatar geliştiricisi Tafi, Decentraland metaverse’deki avatarlar için NFT koleksiyonu başlatmak üzere Coca-Cola ile ortaklık kurdu. Bu, Coca-Cola’nın ilk NFT koleksiyonu ve aynı zamanda Uluslararası Dostluk Günü’nün bir kutlaması olacak. Müzayededen elde edilen gelir Özel Olimpiyatlara gidecek. 

NFT, otomatlardan ilham alan bir “Coca-Cola Dostluk Kutusu” olacak. Kutunun içinde üç benzersiz NFT var: marka logolu bir ceket, bir ses görselleştirici (bir şişenin açılma sesi veya buzun üzerine dökülen bir içecek gibi) ve Coca-Cola tarafından piyasaya sürülen koleksiyon kartlarından ilham alan arkadaşlık kartı. Kutular, açıldığında ortaya ek ödüller de çıkacak. Coca-Cola, lansmanı kutlamak için platformda bir “Çatı Partisi”ne de ev sahipliği yapacak. 

Coca-Cola Global Ticari Marka Başkanı Selman Careaga, şu ifadeleri kullandı:

“Coca-Cola, zengin mirasını onlarca yıldır sevinç anlarıyla tüketicilerle paylaşan, dünyanın en önemli markalarından biridir. Uluslararası Dostluk Günü’nü kutlamak için uzun süredir devam eden arkadaşlığımız ve ortaklığımız ile Özel Olimpiyatları desteklemek için yeni dünyalarda, yeni yollarla, yeni dostlukların kurulduğu metaverse ile ilk NFT’lerimizi paylaşmaktan heyecan duyuyoruz.”

Bu arada, Tafi’nin bir avatar oluşturma platformu var ve avatarlar, avatar kıyafetleri ve NFT koleksiyonları geliştirmek için markalarla ortak çalışıyor. Şirketin diğerlerinin yanı sıra AR Emoji’nin kıyafetleri için Samsung, sohbet içi avatarlar için VRChat ve NFT’ler için giyim markası Champions ile ortaklıkları var.

Coca-Cola ile başlatılan NFT’ler, yaratıcı ajans Virtue ile birlikte geliştirildi ve 30 Temmuz’dan itibaren 92 saat boyunca OpenSea pazarında açık artırmaya çıkarılacak. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner