Yükleniyor...

Analist Benjamin Cowen, Bitcoin’de (BTC) ‘Mücadelenin’ Başlayacağı Seviyeyi Açıkladı

Tanınmış kripto para piyasası analisti Benjamin Cowen, Bitcoin (BTC) için önemli bir fiyat seviyesinde zor bir direncin yer aldığını söylüyor.

analist benjamin cowen bitcoinde btc mucadelenin baslayacagi seviyeyi acikladi

Tanınmış kripto para piyasası analisti Benjamin Cowen, Bitcoin (BTC) için önemli bir fiyat seviyesinde zor bir direncin yer aldığını söylüyor.

485.000 aboneli Cowen, Bitcoin’in fiyat hareketiyle ilgili yakın tarihli bir güncellemede, Bitcoin’in 33.000 doların biraz altında olan 50 haftalık basit hareketli ortalamadan (SMA) sıçraması göz önüne alındığında, 20 haftalık SMA yani 44.000 dolara ulaşmamasının şaşırtıcı olacağını söyledi: 

“Bu noktada, en azından 20 haftalık [SMA]’yı test etmemiş olursak şaşırırım… çünkü 50 haftalık [SMA]’dan sıçradıktan sonra birçok kez test etmiştik. Geriye giderseniz, çoğu zaman 50 haftayı atlattığımızda, 20 haftaya gideriz. Bunun olduğu çok zaman oldu.”

CoinGecko’ya göre, yazı yazılırken Bitcoin 39.945 dolardan işlem görüyor.

Cowen, 42.000 dolar seviyesinin üzerinde bir hareketin, muhtemelen 20 haftalık SMA’ya daha fazla baskı yapacağını söylüyor:

“Eğer 42.000 doların üzerine çıkarsak, o zaman 20 haftalık [SMA]’ya doğru gidiyoruz diyebilirim… Yani bu, buradaki önceki yerel zirveydi, 42.000 dolar civarında. Yani bu izlemek için ilginç bir seviye olacak.

…Bakalım momentum bizi oraya götürebilecek mi çünkü asıl test orada başlıyor… Mücadele burada başlıyor.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner