Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Ayı Piyasası Resmen Sona Erdi mi?

Hafta içindeki fiyat hareketi bir yıldır süren ayı piyasasının sona erdiğini ikna olmak adına yeterli olarak görülüyor.

Bitcoin Ayı Piyasası

Hafta içindeki fiyat hareketi bir yıldır süren ayı piyasasının sona erdiğini ikna olmak adına yeterli olarak görülüyor.

Wall Street Analisti Tom Lee, yakın zamanda Bloomberg’e konuştu ve kripto para piyasasının artık boğa piyasası olarak sınıflandırılabileceğine inandığını söyledi. Lee, Bitcoin fiyat analizi yaparken 200 günlük hareketli ortalamaya baktığını söyledi.

İlginç bir şekilde temel teknik göstergeler de Tom Lee’nin söylemini destekliyor.

Bitcoin Trend Göstergesi Yeşile Döndü

Analist Altcoin Pyscho’ya göre, fiyat trendlerini tahmin etmek için hareketli ortalamaları ölçen teknik bir gösterge olan Guppy’nin Bitmex’teki bir günlük Bitcoin grafiğinde yeşile döndüğünü söyledi.

Guppy’deki bu değişimin bir boğa tuzağı ya da BTC’nin tarihinde yalnızca iki göz görüldüğü iddia edilen sahte yükseliş olma ihtimaline karşın Pyscho, ayı piyasasının büyük olasılıkla tersine döndüğünü iddia ediyor.

Twitter’da son derece popüler olan analist, ayı piyasasının sona erdiğini iddia eden tek kişi değil. Bu haftanın başlarında Alex Krüger, Bitcoin’in 4.200 doları geçmesi durumunda devam eden krizin tersine döneceğini öne sürmüştü. Ve yakın zamanda Wall Street analisti Tom Lee, Bitcoin fiyatında resmi olarak boğa koşusunun başladığını iddia etmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner