Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Balina Hareketleri Kuşku Uyandırdı! Usta Analistler Ne Diyor?

Bitcoin (BTC) balina etkinliği, birkaç gün önce BTC'yi 9.

Bitcoin BTC Balina Hareketleri Kuşku Uyandırdı Usta Analistler Ne Diyor

Bitcoin (BTC) balina etkinliği, birkaç gün önce BTC’yi 9.000 doların altına gönderen bir satıştan önce arttı. Zincir üstü veri analizi firması CryptoQuant’ın baş strateji sorumlusu Mason Jang, BTC’nin 15 Haziran’da 8.900 dolara düşmeden hemen önce Coinbase ve Gemini kripto para borsalarında balinaların çok aktif bir şekilde faaliyet gösterdiklerini şu şekilde söyledi:

“ABD hisse senetleri 15 Haziran 02:00 UTC’den değer kaybettiği sırada BTC’de düşüş gösterdi. Coinbase ve Gemini kripto para borsalarında balinalar düşüşten önce önce hareket etti.”

Bitcoin (BTC) Tasfiye Öncesi Balinalar Varlıklarını Sattı

Balinalar, pozisyonlarını tasfiye etmek için BTC’yi cüzdanlarından kripto borsalarına transfer etmenin yanı sıra, balina odaklı bir kripto borsası olan Gemini’de tuttukları BTC’yi de ellerinden çıkardılar.

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, Gemini cüzdanlarında depolanan BTC miktarının Bitcoin’in ayı bölgesine girdiğini gösterecek kadar düştüğünü söyledi.

Popüler bir dizi kripto para analisti Ki Young Ju’nun aşağı yönlü duygularına katılıyor. Trader Josh Rager, Twitter’da 73.000 takipçisine, en iyi kripto para biriminin kilit bir seviyeyi geri kazanana kadar zayıf kaldığını söyledi.

Bu arada kripto stratejisti DonAlt, ufukta büyük bir Bitcoin düşüşünün olasılıklar arasında olduğunu söylüyor. Trader, Bitcoin değerinin Mart 2020 çöküşünden bu yana çarpıcı bir şekilde arttığını vurgulamaktadır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner