Yükleniyor...

Bu Borsacının İntiharı Kripto Para Topluluğunu Şok Etti!

Borsada işlem yapmanın, hele de opsiyon ve vadeli işlemlerin özellikle deneyimsiz borsacılar için getireceği yükümlülükler ve hayal kırıkları birçokları tarafından biliniyor.

acemi

Borsada işlem yapmanın, hele de opsiyon ve vadeli işlemlerin özellikle deneyimsiz borsacılar için getireceği yükümlülükler ve hayal kırıkları birçokları tarafından biliniyor. Malesef, bu kervana katılan deneyimsiz bir borsacı olan 20 yaşındaki bir genç, kaldıraçlı işlemler sonucu 700 bin dolar borca girince intihar etti.

Durumu Sullimar Capital Analisti Bill Brewster anlatarak, birçok borsacıyı da potansiyel tehlikeye karşı uyardı. Vefat eden kişinin eşinin kuzeni olduğunu belirten Brewster, onu bu yola sürükleyen süreci aktardı:

“Yatırıma ilgili olan eşimin kuzeni, RobinHood’da bir hesap açmıştı. Daha sonra hesabında opsiyon alıp satmaya başladı ancak kısa bir süre sonra borsasında yüklü bir borca batmış olduğunu gördü. 20 yaşındaki ve geliri olmayan bir genç, kaldıraçlı işlemler yüzünden 700 bin dolarlık borç edinmişti.

Eşimin kuzeni bunun getirdiği strese dayanamayarak genç yaşında canına kıydı. O yüzden ben de şimdi sizi uyarıyorum, eğer GENÇSENİZ bu hatalara düşmeyin:

Piyasaların şu an çok riskli olduğunu bilin ve deneyimsizseniz şu an uzak durun. Buffett’in de dediği gibi, bu zamanlara dikkat edin ve yatırımlarınızı iyi değerlendirin. Bu korkunç durum hepimizi vurabilir.”

Brestwe sözlerini son olarak şu şekilde bitirdi:

“Huzur içinde yat Alex, seni çok özleyeceğim.”

RobinHood ise borcun nasıl bu noktaya geldiği ile alakalı yorum yapmaktan kaçınarak, taziye dileklerinde bulundu. Alex’in bu hikayesinden deneyimli/ deneyimsiz birçok yatırımcının çıkaracağı çok ders var gibi görünüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner