Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Balinaları Harekette: Çılgın Miktarlar Taşınıyor!

Dünyanın en büyük Bitcoin (BTC) balinalarından ikisi çılgın miktarlarda kripto para birimi taşıyor.

bitcoin balinasi

Dünyanın en büyük Bitcoin (BTC) balinalarından ikisi çılgın miktarlarda kripto para birimi taşıyor. Dün de haberini verdiğimiz gibi kripto para trader’ları, gündeme bomba gibi düşen bir çift göz alıcı Bitcoin işlemini takip ediyor.

Söz konusu ilk Bitcoin balinası, bilinmeyen bir cüzdandan diğerine 473 milyon dolar değerinde 24.494 BTC taşıdı. BitInfoCharts’a göre artık boş olan gönderen cüzdan, transferden önce dünyanın en büyük 27’nci cüzdanıydı. Ayrı ve aynı zamanda tanımlanamayan başka bir cüzdan da 627 milyon dolar değerinde 32.352 BTC’yi yeni oluşturulan farklı bir cüzdana taşıdı. Aynı zamanda tamamen boşaltılmış olan gönderen cüzdan, transferden önce var olan en büyük 22. cüzdandı.

Transferleri Yapan Aynı Kişi Olabilir

Her iki transfer de başlangıçta Twitter’da önemli boyuttaki Bitcoin hareketlerini izleyen otomatik bir hesap olan BTC Block Bot tarafından tanımlandı. Büyük kripto sahiplerinin her ikisi de, daha büyük transferleri göndermeden önce 1 BTC’lik bir test işlemi göndermiş gibi görünüyor. Bu hareketlerin zamanlaması, her iki transferin de aynı kişi veya kurumla bağlantılı olabileceğini gösteriyor.

İlgili adreslerin hiçbirinin herhangi bir kripto borsasına, saklama sağlayıcısına veya kişiye bağlı olmadığı biliniyor. İlgili balina veya balinalar, güvenlik için fonları dolaşıyor olabilir veya transferler, özel tezgah üstü satışlarla bağlantılı olabilir.

MicroStrategy Olabilir mi?

Twitter’daki kripto para trader’ları, transferlerin bir başka büyük BTC alımını finanse etmek için 650 milyon dolarlık tahvil satışını tamamlayan MicroStrategy ile bağlantılı olup olmadığını düşünüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner