Yükleniyor...

Ethereum’un (ETH) Kurucusu: Parasız Kalmamak İçin Bitcoin’lerimi (BTC) Sattım

Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, bir zamanlar parasız kalmamak için sahip olduğu Bitcoin‘in yarısını satmak zorunda kaldığını açıkladı

ethereumun eth kurucusu parasiz kalmamak icin bitcoinlerimi btc sattim

Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, bir zamanlar parasız kalmamak için sahip olduğu Bitcoin‘in yarısını satmak zorunda kaldığını açıkladı. Buterin, bugün paylaştığı bir tweet ile 2013’te parasız kalmamak için kişisel Bitcoin birikiminin yarısını satmak zorunda kaldığını açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Buterin, kripto para endüstrisindeki en tanınmış isimlerden biridir. Buterin, Ethereum’un kurucu ortağı olmasının yanı sıra Bitcoin Magazine’in de kurucusu. Birkaç yıl önce Buterin, kişisel serveti hakkında kamuoyuna açıklama yaparak Ethereum Vakfı’ndan yılda 137.000 CHR (154.000 dolar) kazandığını söylemişti. Yakın zamanlı tahminler, net servetini 100 ila 200 milyon dolar arasında hesapladı. Ancak bu, Ethereum’un arkasındaki zihin için her zaman kolay olmadı. 

Vitalik, “Yedi yıl önce, Ethereum başlamadan önce, sadece birkaç bin dolarlık net değere sahiptim” dedi ve ekledi:

“Bitcoin’in 0 dolara düşmesi durumunda parasız kalmamayı garantilemek için Bitcoin’inlerimin yarısını sattım.”

Tweet, Buterin’in “ETH veya diğer Ethereum varlıklarını satın almak için asla kredi çekmeyin” ifadesi ile devam etti. Bunu söylerken, Bitcoin satın almak için kredi çektiğini tweetleyen podcaster Peter McCormack’e atıfta bulunuyordu. McCormack alaycı bir şekilde Ethereum satın almak için kredi çekmeyi önermediğini söylemişti.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x