Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Boğalarının Zaferi Devam Edecek Mi? İşte Analist Görüşleri

Son birkaç saat içinde, Bitcoin (BTC) daha da yükseldi.

Bitcoin boğa bitcoin

Son birkaç saat içinde, Bitcoin (BTC) daha da yükseldi. Pazartesi günlük mumun kapanışından bu yana, kripto para birimi yüzde 6 arttı ve alıcılar topladıkça BTC 8.100 dolardan 8.580 dolara yükseldi.

Satın alma ivmesi yavaşlasa da, analistler bu hareketin sadece daha büyük bir şeyin başlangıcı olduğunu söylüyor. Analistler, bu duyguları güçlendiren hem teknik hem de temel faktörler olduğunu söylüyor.

Bitcoin (BTC)  Makro Trendi Bir Kez Daha Yükselişte

Hiç şüphe yok ki, kripto piyasalarındaki bu adım, birçok trader’ı hazırlıksız yakaladı. Bir kripto para birimi veri şirketi olan Skew’in verilerine göre, bu hamle yaklaşık 30 milyon dolarlık Bitcoin short pozisyonunu tasfiye ederek bu alanda çok fazla zenginlik sildi.

Ama şimdi analistler fiyat hareketini yakaladılar, bunun potansiyel olarak daha güçlü bir yukarı hareketin habercisi olduğunu söylüyorlar.

Bitazu Capital’in ortağı Mohit Sorout, BTC’deki son artışla birlikte, son yedi ay içinde fiyat hareketini kısıtlayan iki önemli düşüş düşüş trendi direncinin üstesinden gelindiğini belirtti. Bahsetmek gerekirse, bir günlük Göreceli Güç Endeksi (RSI) ve Denge Üstü Hacmi (OBV) göstergeleri benzer düşüş trendlerini kırdı ve BTC’nin daha fazla yukarı yönlü olması gerektiğine işaret ediyor.

Bitcoin’e (BTC) Kurumsal Yatırımcı İlgisi

Bitcoin 7.000 doların altındayken, BTC fiyatının yükseleceğini söyleyen kripto para birimi analisti Financial Survivalism, temel fiyat noktalarını ve eğilimleri gösteren bir çeşit hepsi bir arada göstergesi olan Ichimoku Bulutunun “tamamen yükseliş,” gösterdiğini belirtti.

Temel olarak, CME Grubu 13 Ocak’ta Bitcoin’deki seçeneklerini başlattı ve bu umut verici pazardaki kurumsal yatırımcılara, madencilere ve diğer oyunculara riskten korunmayı iyileştirme ve ticaretten potansiyel olarak daha fazla kar elde etme şansı verdi.

Bitcoin için seçenekler doğrudan yükselmiyor olsa da, Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao ve Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz gibi yöneticiler geçmişte kurumsal katılımın kripto pazarında fiyat değerlenmesine yol açması gerektiğini söylemişlerdi.

Bitcoin (BTC) Dirençlerle Karşı Karşıya

Evet, teknik ve temel faktörler yükseliş eğilimi gösteriyor, ancak mevcut Bitcoin fiyatının üzerinde bir dizi direnç var ve devam eden ralli için engel oluşturabilecek düşüş faktörleri bulunmaktadır.

Örneğin, trader CryptoISO, BitMEX finansman oranının pozitif bölgede önemli ölçüde arttığını ve long pozisyon sahiplerinin short pozisyon sahiplerine nispeten büyük bir ücret ödediğini kaydetti.

Kararlı bir düşüş olmasa da, eski Wall Street analisti Tone Vays, kripto para piyasası analizini yaptığı son YouTube yayınında, BTC pazarındaki negatif fonlama oranının onu potansiyel bir geri çekilme konusunda endişelendirdiğini söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner