Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Bu Seviyede Konsolide Olamazsa Düşüş Gerçekleşebilir

Bitcoin (BTC) ve toplu kripto para piyasası için son birkaç gün oldukça hareketli geçti.

bitcoin kritik seviyede

Bitcoin (BTC) ve toplu kripto para piyasası için son birkaç gün oldukça hareketli geçti. Bitcoin, alıcıların baskısı ve PayPal’ın Bitcoin’i kendi sistemine entegre edip, kullanıcılarına BTC, alım, satım ve saklama hizmeti sunacağı haberi ile 13.200 dolar seviyesine kadar yükseldi. Bu seviyeden hafif bir ret ile karşı karşıya kalan lider kripto para, 13.000 dolar civarında konsolide olmaya başladı.

Bu konsolidasyon aşaması kısa vadede korunmalı ve BTC 12.800 dolar üzerinde tutunmaya devam etmelidir. Aksi taktirde, bu seviyenin altında yaşanacak olası bir kırılma, lider kripto paranın 11.900 dolar seviyesine tekrardan dönmesine yol açacaktır.

Bitcoin’de geçen hareketli yoğunluk, trader’lar ve yatırımcılar arasında heyecan ve umut duygusu uyandırdı. Bu heyecanla birlikle önümüzdeki günlerde daha da fazla yükseliş görebiliriz. Bunun gerçekleşmesi için, boğaların 12.800 doların altında bir kırılmaya karşı, BTC’yi savunmaya devam etmesi gerekiyor.

Crypto Michael olarak bilinen popüler analist, bu seviyenin altındaki bir kırılmanın, BTC’nin 11.900 dolara doğru keskin bir düşüş göreceği, kapıların açılabileceğini belirtti.

Bu sebepten dolayı Bitcoin için bulunduğu seviye oldukça kritik. Ağır bir satış baskısı ile karşılaşması durumunda Bitcoin’in yükseliş ivmesi yavaşlayacak ve geri dönüş başlayacaktır. Bu bölgenin üzerinde yaşanacak bir kırılmanın da yükseliş ivmesine katalizör etkisi yaratması bekleniyor.

Yazım sırasında 12.927 dolar seviyesinden işlem gören Bitcoin için bu seviye son birkaç gündür işlem gördüğü fiyat aralığını işaret ediyor. Mevcut konsolidasyon aşamasında yaşanan her satış, boğalar tarafından agresif bir şekilde emildi ve BTC bu sayede mevcut fiyatını koruyabildi.

Bitcoin’in 12.800 dolarlık bölgeyi bir süre daha güçlü bir şekilde savunması durumunda ise, Crypto Michael’e göre BTC için bir sonraki durak noktası 13.500 dolar seviyesi olacak. Ancak yazımızın başında da belirttiğimiz gibi aksi durumda ise BTC’nin 11.900 dolar seviyesine doğru geri çekilmesi bekleniyor.

Önümüzdeki aylarda tüm kripto para piyasasında trendin nasıl olacağı, Bitcoin’e bağlı olacak. Bu yüzden BTC’nin mevcut fiyat seviyesi üzerindeki eğilimin ne olacağı toplu kripto para piyasası tarafından hayati önem taşıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner