Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Grafiği 19.030 Dolarlık Hedefi Gösteriyor!

Bitcoin piyasasının uzun vadeli görünümü, fiyatının önümüzdeki seanslarda 19.

bitcoin 19000

Bitcoin piyasasının uzun vadeli görünümü, fiyatının önümüzdeki seanslarda 19.030 dolara ulaşacağını gösteriyor.

Bir TradingView kullanıcısı tarafından sunulan bir kuruluma göre, dünyanın önde gelen kripto para birimi, ters Baş ve Omuz (IH&S) kırılmasının ilk aşamasında. Geriye dönüp bakıldığında, IH&S alttaki güvenlik, bir temelde üç kanal oluşturduğunda görünür, ortadaki güvenlik en düşük olanıdır.

Trader’lar, IH&S’yi düşüş trendinin tersine dönmesini öngörme kabiliyeti sebebiyle yükseliş göstergesi olarak görüyor. Ayrıca, modelin taze boğa koşularını katalize etmesini bekliyorlar. İşte Bitcoin için işlerin süper yükselişe dönmeye başladığı yer burasıdır.

Bitcoin Boğa Kurulumu

TradingView analisti, kripto para biriminin zaten bir IH&S modeli oluşturduğunu belirtti. Sol ve sağ kanalları sırasıyla Kasım 2019-Ocak 2020 ve Mayıs 2020-Temmuz 2020 işlem seanslarında yaptı. Ayrıca Şubat-Mart 2020 döneminde orta kanal (en derin) boydadı.

Aynı zamanda Bitcoin, direnç olarak defalarca test ettikten sonra 10.200 dolarda bir taban çizgisi (veya boyun çizgisi) oluşturdu. Bu, IH&S kurulumunu tamamlayarak kırılmayı engelledi.

2020 10 23 18.16.26 860x372 2

Bu hafta itibarıyla Bitcoin, orta derecede yüksek hacimlerle birlikte boyun çizgisinin üzerine çıktı ve bu yükseliş dalgalanmasını doğruladı. Analist, BTC/USD’nin şu anda 13.829 doları hedeflediğini, ancak IH&S modelinin yüksekliğine göre 16.510 dolar seviyesine doğru tam bir ilerleme olasılığına sahip olduğunu belirtti. Bu hareket, kripto para birimini Bitcoin’i 19.030 dolara yaklaştıracak.

Analist, “Bitcoin fiyatı uzun vadeli direncin üzerinde güçlü bir kırılma yaptı” dedi. Analist, şu ifadeleri kullandı:

“Yükseliş H&S formasyonunu oluşturduktan sonra, fiyat, boyun çizgisini kırdı ve yeniden test etti. Bitcoin, fiyat yapıyı yeniden test edip yapının üzerinde tuttuktan sonra büyümeye başladı, bu yüzden fiyatın yükselmesini bekliyorum.”

Yükselme Olasılıkları

Şimdiye kadar, temeller boğa koşusunu destekliyordu. Bitcoin, Federal Rezerv’in sıfıra yakın faiz oranları, açık uçlu tahvil satın alma programı ve ABD hükümetinin 2 trilyon dolarlık koronavirüs yardım paketi tarafından desteklenen, Mart ortasındaki en düşük seviyesi olan 3.858 dolardan yüzde 236 daha yüksekte işlem görüyor.

Genişletici politika, birçok önde gelen kurumu ve varlık yönetimi firmasını Bitcoin’e kaydırdı. Efsanevi hedge fonu yatırımcısı Paul Tudor Jones, 22 milyar dolarlık portföyünün yüzde 1-3’ünü kripto para birimine tahsis ettiğini açıkladı. Yazılım firması MicroStrategy, Bitcoin’e 425 milyon dolar değerinde yatırım yaptı. Ve çok uluslu bir ödeme şirketi olan Square bile bilançolarında 50 milyon dolar değerinde BTC olduğunu açıkladı.

Son zamanlarda PayPal, kullanıcılarının mevcut hizmetleri aracılığıyla Bitcoin göndermesini, almasını, satmasını ve harcamasını sağlayacağını da duyurdu. Haberler, IH&S patlamasının arkasındaki ana sebep oldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner