Yükleniyor...

Bir Kripto Para Firmasına Daha Polis Baskını!

İspanyol Ulusal Polisi, araştırmacıların ve yatırımcıların devasa bir Bitcoin Ponzi planı olduğunu iddia ettikleri kripto para birimi arbitraj firması Arbistar 2.

kripto para firmasina polis baskini

İspanyol Ulusal Polisi, araştırmacıların ve yatırımcıların devasa bir Bitcoin Ponzi planı olduğunu iddia ettikleri kripto para birimi arbitraj firması Arbistar 2.0’ın operatörünü düzenledikleri bir baskın sonucunda tutukladı.

Bölgesel haber kuruluşu La Provincial, operatör Santiago Fuentes’in Çarşamba sabahı Tenerife’de gözaltına alındığını ve mali dolandırıcılık ve kara para aklamayla resmen suçlanacağını bildirdi. Fuentes’in sitesi, arbitraj ticaret botuna 40.000 Bitcoin (520 milyon) yatırım yapan yaklaşık 120.000 kullanıcıya hizmet veriyor. Blockchain araştırma firması Tulip Research’ün CoinDesk’e verdiği demeçte, Arbistar 2.0’ın toplam değerinin 1 milyar doları aştığı sözleri yer aldı.

Yatırımcılar, Şirketi Suçladı

Tulip Research, yatırımcıların geçen ay Fuentes’in “bilgisayar hatası”nın ticari bot para çekme işlemlerini devre dışı bıraktığını ve fonların dörtte birinden fazlasını sildiğini iddia etmesiyle platformu dolandırıcılıkla suçlamaya başladığını söyledi. Tulip, Arbistar’ın bazı geri çekilme faaliyetlerini karanlık ağ piyasası Hydra ile ilişkilendirdiğini söyledi. Platformun sık sık kripto para getirileri (günlük %1’e kadar) ve sınırlı para çekme fırsatları (yalnızca hafta sonları) “klasik saadet zinciri” unsurları olarak adlandırılıyordu.

Fuentes, daha önce Arbistar 2.0’ın hileli veya iflas ettiği yönündeki iddiaları yalanlamıştı. Dolandırıcılar, farkında olmayan yatırımcıları yüksek kripto para getirisi vaatleriyle kolayca kandırabilirken, Bitcoin kullanımları parayı takip etmeyi kolaylaştırır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner