Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Bu Seviyeyi Kırabilirse Güçlü Bir Geri Dönüş Yapabilir

Bitcoin (BTC) dün 5.

Bitcoin potansiyel yukselis

Bitcoin (BTC) dün 5.000 dolarlık destek seviyesinin altında indikten sonra, boğaların desteği ile kısa süre içerisinde 5.200 dolar seviyesine geri dönüş yaptı. Hem ayılar hem boğalar bir çıkmaza girmiş gibi görünse de Bitcoin için potansiyel bir yükselişin ayak sesleri duyuluyor. Tabii ki bu ihtimal Bitcoin’in mevcut anahtar direnç seviyesini kırması ile birlikte gerçekleşecek.

Dün küresel piyasalar için oldukça zor bir gündü. ABD borsalarının gösterge endeksleri yüzde 11’den fazla düştü ve şimdiye kadar Amerika borsalarının bir günde gördüğü en büyük düşüşe şahit olduk. Doğal olarak bu durum geleneksel olmayan piyasalarda da bir şok etkisi yarattı. Bitcoin ve diğer dijital varlıklar da bu durumdan etkilenerek yatırımcılar tarafından riskli bir araç olarak görüldü ve bir çöküş süreci yaşandı.

Bitcoin, küresel borsaların düşüşü ile birlikte dün 4.600 dolar seviyesine kadar geri çekildi ve diğer kripto varlıklar da bu düşüş ile birlikte değer kaybettiler. Bu düşüşün hemen ardından ise Bitcoin’in 5.000 dolar üzerindeki pozisyonunu yeniden kazanmasını sağlayan önemli bir satın alma baskısı oluştu.

Kısa vade içerisinde Bitcoin’in yükselişine devam edip etmeyeceği, büyük ölçüde piyasaların önümüzdeki günlerde ve haftalarda yükselip yükselmeyeceği ile doğrudan ilişki olarak görülüyor. Yazım sırasında 5.246 dolar seviyesinden işlem gören lider kripto varlığın önündeki ilk anahtar direnç şu an için 5.900 dolar civarında.

Twitter’daki popüler kripto para analistlerinden birisi olan ‘Big Cheds’ attığı son tweet’de, bu seviyenin üzerinde yaşanan bir kırılımın sonucunda 4 saatlik grafikte trendin tersine dönebileceğini belirtti.

4 saatlik grafikteki yükselen üçgen, genellikle yukarı yönlü trend oluşturuyor olsa da aynı zamanda tersinde doğru da bir harekete sebep olabilir. Grafikten anlamamız gereken yukarı yönde yükseliş için ihtimalin olduğu gerçeğidir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner