Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Çok Yıllı Düşen Trend Çizgisini Kırmak Üzere!

Bitcoin (BTC), 7 Şubat'ı 9.

Bitcoin BTC Çılgın Boğa Koşusu Hazırlığında

Bitcoin (BTC), 7 Şubat’ı 9.795 dolar gibi önemli bir seviyenin üzerinde kapattı. Lider kripto para birimi günlük mumu önemli bir destek seviyesi olan 9.700 doların üzerinde kapatması bir sonraki kritik direnç alanına yükselme ihtimalini doğurmuş oldu.

Analistler, kripto para biriminin 2017’deki ralli sırasında oluşan büyük bir flama zirvesine ulaşmak üzere olduğunu söylediği için bu kısa vadeli artışın Bitcoin’in geleceğinde büyük etkileri olabilir. Bitcoin, bu formasyonu belirgin bir şekilde doğrulayacak olursa güçlü bir boğa koşusunun yakında başlayacağı söylenebilir. Kısaca bu teknik analiz boğa koşusunun yaşanması için BTC’nin bir sonraki hareketinin çok önemli olduğunu gösteriyor.

9.700 dolarlık kilit destek seviyesinin üzerinde kalmayı başaran Bitcoin, 9.800 doların üzerine çıkmak ve burada kalmak için mücadele veriyor. Popüler kripto para analisti Satoshi Flipper, Bitcoin’in en son günlük kapanışının “oldukça boğa” görünümlü olduğunu söyleyerek BTC’in yakında 10.900 dolar seviyesine ulaşacağını, “Bitcoin boğa modunda. 10.000 dolar ve üstü çok yakında” şeklinde ifade etti.

Boğa Koşusu Bitcoin’in Bir Sonraki Hamlesine Bağlı

Bitcoin eğer 11.500 dolar seviyesini geçerse son birkaç yıl içinde oluşturduğu büyük flamaların üstüne çıkmış olacak. Bu tür bir koparma meydana gelirse BTC çılgın bir ralli yaşayabilir.

Başka bir tanınmış kripto para analisti Jonny Moe de son paylaşımında bu teknik formasyona dikkat çekti ve BTC’nin yakın zamanda önemli bir ralli için hazırlandığını söyledi.

Öyle görünüyor ki Bitcoin boğaları mevcut yükseliş trendini biraz daha devam ettirmeleri durumunda 2020, kripto para piyasası için benzersiz bir yıl olacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner