Yükleniyor...

Bitcoin’in (BTC) Düşeceğini Gösteren 3 İndikatör

2020'ye çok hızlı başlayan Bitcoin, kimi analiste göre daha büyük bir sıçrama yapmak üzere, kimi analiste göre ise sert bir şekilde düşerek yeniden ayı piyasasına girişin eşiğinde.

bitcoin düşüşü

2020’ye çok hızlı başlayan Bitcoin, kimi analiste göre daha büyük bir sıçrama yapmak üzere, kimi analiste göre ise sert bir şekilde düşerek yeniden ayı piyasasına girişin eşiğinde.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Twitter’daki Dyme isimli kripto para trader’ı, Bitcoin’in grafiklerde “mükemmel bir ayı modeline” girdiğini ve önümüzdeki kısa süre içinde büyük bir fiyat çekilmesi yaşayacağını söyledi. Trader’ın bu şekilde düşünmesinin sebebi olarak ise şu üç indikatörü işaret etti: Yükselen kama, ayı uyuşmazlığı ve aşırı şişmiş olan long pozisyonları.

Yükselen Kama (Rising Wedge)

Geriye dönüp baktığımızda, her gösterge genellikle hızla yükselen bir varlığın fiyatında düşüşü işaret eder. Örneğin, yükselen kamada herhangi bir varlığın yukarıya doğru yükselmesi ve biraz düştükten sonra daha da yükselerek yeni yüksek seviyeler ile konik bir desen oluşturur fakat grafiğin zirvesine ulaştığında aşağı doğru önemli ir kırılma yaşanır.

Ayı Uyuşmazlığı

Ayı uyuşmazlığı (Bearish Divergence) da boğa piyasasında potansiyel bir tersine dönüştür. İndikatör, bir varlığın en yüksek seviyelerine ulaştığında potansiyel olarak trendin tersine dönme ihtimalini verir.

Aşırı Şişmiş Bitcoin Long Pozisyonları

Birçok analist gibi yatırımcıların çoğu da Bitcoin’in fiyatının artacağını düşünüyor. Bu sebeple long pozisyonları aşırı artmış durumda. Bu durumu değerlendiren analistler yakında bir düzeltmenin geleceğini düşünüyor. Analist Cantering Clark, long pozisyonlarındaki artış sonrası Bitcoin’de bir düşüş yaşanacağını şu şekilde açıkladı:

Bence long pozisyonları yakında cezalandırılacak, piyasa şu anda olması gerektiğinden daha fazla long pozisyonuna sahip.

Analist ayrıca potansiyel bir fiyat düzeltmesinin Bitcoin’in fiyatında 700-1.000 dolar gibi önemli düşüşe neden olabileceğini belirtti.

Önde gelen kripto para analistlerden Alex Krüger da BitMEX verilerinden oluşturulan bir grafik paylaştı. Analist, türev platformundaki fonlama oranının tarihsel olarak Bitcoin fiyatını düşürdüğünü keşfetti.

Daha spesifik olarak, yukarıda belirtilen fonlama oranı her görüldüğünde, Bitcoin’in fiyatı takip eden beş gün içinde ortalama yüzde 7 düşmüş.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x