Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Devasa Bir Şekilde 60 Kat Büyüyebilir! İşte Nedeni

Bitcoin'in ana pazar varlığının altından daha fazla büyüme potansiyeli ile yükselişte olduğunu söyleyen dijital varlık yatırımı lideri Galaxy Digital Capital Management, Bitcoin'e ışık tutuyor.

Bitcoin BTC Devasa Bir Sekilde 60 Kat Buyuyebilir Iste Nedeni

Bitcoin’in ana pazar varlığının altından daha fazla büyüme potansiyeli ile yükselişte olduğunu söyleyen dijital varlık yatırımı lideri Galaxy Digital Capital Management, Bitcoin’e ışık tutuyor.

Değerli metal olan altın, tarihsel olarak yatırımcıların finansal belirsizliğe karşı en sevdiği ve güvenilir olmasına rağmen, Galaxy Digital yeni bir raporda; makro yatırım efsanesi Paul Tudor Jones ve teknoloji devi MicroStrategy’nin Bitcoin’e yaptığı son yatırımların Bitcoin’in çekiciliğini bir potansiyel olarak vurguladığını söylüyor.

200 milyar doları aşan piyasa değeri ile Galaxy Digital, Bitcoin’in büyümek için hala muazzam bir alana sahip olduğunu söylüyor.

Altının piyasa değeri şu anda 12 trilyon doların üzerinde. Öte yandan, Bitcoin’in değeri şu anda 200 milyar dolar civarında, altın piyasasının %2’sinden az olarak göze çarpıyor. Bu da Bitcoin’in alternatif, dijital bir değer varlığı deposu olarak altın seviyesine yükselirse, 60 kattan daha büyük bir pazar genişletme fırsatı sunuyor.

Bitcoin Benimsenmesi Artıyor

Açık kaynak değerleri ve büyük küresel varlıklarla 11 yıllık negatif korelasyon geçmişi nedeniyle Bitcoin; belirsiz, merkezi olmayan bir eşler arası dijital işlem tesisinden siyasi sansüre dirençli, küresel olarak tanınan bir kurumsal varlığa dönüşüyor.

Galaxy Digital, artan hükümet borcu ve rekor seviyelere ulaşan mali teşvik sayesinde Covid-19 salgınından bu yana Bitcoin’in kurumsal olarak benimsenmesi ve kullanımının arttığını söylüyor.

“Makro efsanesi Paul Tudor Jones ve halka açık iş zekası yazılım firması MicroStrategy Inc. dahil olmak üzere en iyi yatırımcılar ve büyük kuruluşlar bunu bir enflasyon koruması olarak benimsiyor.” 

MicroStrategy , Ağustos ayında sermayesinin 250 milyon doları Bitcoin’e aktardı. Galaxy Digital, bu ayın başlarında yatırımlarına 175 milyon dolar ekledi.

Dijital ekonominin geleceğinin nereye gittiğine gelince, Galaxy Digital bunu kesin olarak söylemenin zor olduğunu söylüyor.

“Geleceğin dijital dünyasının neye benzeyeceğini tahmin etmek zor ve hiç kimse hangi yatırımların veya varlıkların galip geleceğini kesin olarak söyleyemez. Bitcoin, altına alternatif olarak önde gelen küresel değer deposu olarak büyük bir avantaja sahip.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner