Yükleniyor...

Bitcoin (BTC), El Salvador’da Resmi Olarak Kullanılacak

Miami'de gerçekleştirilen Bitcoin 2021 konferansı ikinci gününde devam ederken, Jack Mallers'tan oldukça önemli bir açıklama geldi.

btc 2

Miami’de gerçekleştirilen Bitcoin 2021 konferansı ikinci gününde devam ederken, Jack Mallers’tan oldukça önemli bir açıklama geldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin kullanımını kolaylaştırma hedefi için çalışan bir şirket olan Zap’in CEO’su Jack Mallers, yaptığı konuşma sırasında önemli noktalara değindi.

El Salvador’da 3 ay yaşadığını anlatan Mallers, orada havale yapmanın bile zor olduğunu bu sebeple Bitcoin’in benimsenmesinin daha kolay olabileceği belirtti:

Parayı düzeltebilirsen, dünyayı düzeltebilirsin. Bu tamamen ihtiyacı olanlara yardım etmekle ilgili. Ve ben [El Salvador’a] gittim ve orada yaşadım. Orada neredeyse üç ay yaşadım. Bir para toplamaya çalıştım. havale ödeme, bunu yapamadım.

Burada [El Salvador’da] harika bir şey yaptık. Günde 20.000 El Salvadorlu sektöre giriyordu ve çoğunun banka hesabı bile yoktu. Havale ücretsizdi, havale anında gerçekleşti. Lightning Network çalışıyor, gerçek zamanlı olarak ülkenin GSYİH’sini iyileştiriyorduk.

El Salvador’un aktif nüfusunun %70’inden fazlasının banka hesabı yok. Finansal sistemde değiller. Benden bir plan yazmama yardım etmemi istediler ve bitcoin’i birinci sınıf bir para birimi olarak gördüklerini ve bu insanlara yardım etmek için bir Bitcoin planı oluşturmamız gerektiğini söylediler.

Jack Mellers’ın bu sözlerinin ardından, El Salvador Başkanı konferansa görüntülü olarak katıldı ve Bitcoin’in El Salvador’da yasal olarak kullanılacağını açıkladı. Bu Bitcoin açısından bir ilk olacak.


Üyelik
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Ali
Ali
1 yıl önce

El salvador birgün lüks içinde yaşarken diger gün sefalet içinde sürünecek o zaman 😁

0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x