Yükleniyor...

Bitcoin Destekçisi Michael Saylor’ın Net Varlığı, Altın Destekçisi Peter Schiff’i Geride Bıraktı

Altını bir değer deposu olarak tercih eden Euro Pacific Capital'in önde gelen Bitcoin karşıtı, fon yöneticisi ve CEO'su Peter Schiff, Michael Saylor'ın kendisinin net varlığını geride bıraktığını Twitter hesabı üzerinden duyurdu.

bitcoin destekcisi michael saylorin net degeri altin destekcisi peter schiffi geride birakti

Altını bir değer deposu olarak tercih eden Euro Pacific Capital’in önde gelen Bitcoin karşıtı, fon yöneticisi ve CEO’su Peter Schiff, Michael Saylor’ın kendisinin net varlığını geride bıraktığını Twitter hesabı üzerinden duyurdu.

Saylor, önde gelen bir Bitcoin destekçisi ve Ağustos 2020’de Bitcoin’i bilançosuna koyan ve bunu bu yıl da yapmaya devam eden halka açık ilk şirket olan MicroStrategy’nin CEO’su.

Bununla birlikte, Saylor’un son zamanlarda Schiff’i geride bıraktığı tek ölçüm bu değil.

Eski Pozisyonunu Bitcoin ile Geri Aldı

Forbes’un verilerine göre, Michael Saylor’ın 2021’deki net varlığı 2 milyar dolara (5 Haziran itibariyle) karşılık geliyor. Şu anda Saylor, Forbes’ Crypto Rich List 2021 listesinde 4. sırada ve Billionaires 2021 listesinde ise 1362. sırada yer alıyor.

Michael Saylor, MicroStrategy’nin başarısı ve şirketteki hissesi nedeniyle 1990’ların sonunda bir milyarderdi. İnternet balonu sayesinde bir servet kazanan en tanınmış şirket yöneticilerinden biri.

Ancak Saylor daha sonra milyarder statüsünü kaybetti. Bununla birlikte Forbes verilerine göre, geçen yıl Ekim ayında yaklaşık 175 milyon dolar ile 17.732 Bitcoin (kişisel bir satın alma) satın alarak eski pozisyonuna geri dönmeyi başardı. Ekim 2020’de, Bitcoin 10.000 dolar bölgesinde işlem görüyordu ve Kasım ayına kadar 15.000 dolara yükseldi.

Altın Destekçisi Peter Schiff’in Net Değeri

Peter Schiff’e gelince, çeşitli çevrim içi kaynaklar 2021’in başlarındaki net değerinin 150 milyon dolara eşit olduğunu ancak şimdi 70 milyon dolara düştüğünü gösteriyor.

Peter Schiff, bir Bitcoin değil, altın destekçisi. Altın 5 Ocak’ta 1.954 dolarlık bir zirveye ulaştı ve ardından 8 Mart’ta 1.678 dolara düştü ve kısa bir yükselişin ardından 30 Mart’ta tekrar 1.686 dolara düştü. 4 Haziran’da altın fiyatı ons başına 1.837 dolardan kapandı.

Ancak Euro Pacific Capital CEO’su, Saylor ile kendisi arasındaki bu büyük uçurumun uzun sürmeyebileceğine inanıyor. “Bitcoin bunu düzeltir” şeklinde esprili bir dil kullanan Schiff Bitcoin değer kaybetmeye devam ederse Saylor’un net değerinin önemli ölçüde küçülebileceğini ima ediyor.

Bununla birlikte Saylor’ın Twitter takipçi sayısının 1 milyonu aşmış durumda. Schiff’in takipçi sayısı ise yaklaşık 500.000 civarında yer alıyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner