Yükleniyor...

Dünyaca Ünlü Hack Grubu Anonymous’ın Elon Musk’ı Hedef Aldığı İddia Edildi

GÜNCELLEME:

dunyaca unlu hack grubu anonymous elon muski hedef aldi 1

GÜNCELLEME: Anonymous’ın piyasayı hareketlendiren tweet’leri nedeniyle Elon Musk’ın peşine düştüğü iddia edildi. Örgütle ilişkili bir Twitter hesabı tehdidi reddetti ancak YourAnonCentral, Anonymous’ın arkasında olduğunu iddia ediyor. Ünlü grubun söz konusu video ile ilişkisi net değil.

Tesla CEO’su Elon Musk, kripto para piyasasını kendi kişisel oyuncağına dönüştürmesinin ardından Anonymous’ın hedefi haline geldi.  Kötü şöhretli hack grubu, 5 Haziran tarihli mesajında, Musk’ı kripto para birimi tweet’leriyle hayatları yok etmekle suçluyor:

“Twitter gönderilerinize yapılan yorumları okuyunca kripto para piyasaları ile oynadığınız oyunların hayatları mahvetmiş olduğu görülüyor.”

Anonymous, ifşasında çeşitli hassas konulara değindi: Tesla’nın devlet sübvansiyonlarına ve Musk’ın insanları Mars’a ölüme göndermesine kadar.

Girişimciyi ilgi meraklısı “narsist zengin bir herif” olarak tanımlayan hacktivistler, apartheid dönemi zenginliği içinde doğduğu için sıradan çalışkan insanların durumunu asla anlayamayacağını iddia ediyor. Hack grubu, mesajını tehdit gibi görünen bir şeyle bitirdi:

“Odadaki en zeki kişi olduğunuzu düşünebilirsiniz, ancak şimdi bir denginizle tanıştınız. Biz Anonymous’ız! Biz kalabalığız. Biz hariç.”

Anonymous ile Uğraşmayın

Dünyanın en zengin insanlarından birinin peşine düşmek aşırı hırslı gibi görünse de, hırslı hacktivist grup için yeni bir şey değil. 

Guy Fawkes maskeleriyle ilişkilendirilen Anonymous hareketi, Time Magazine’in 2012’de dünyanın en etkili insanları için yaptığı ankette birinci olmuştu. 

Arap Baharı sırasında hükümet karşıtı protestoları destekledi, HBGary hack’ini düzenledi, WikiLeaks’e yapılan ödemeleri engellemek için PayPal, Visa ve Mastercard’a DDoS saldırıları başlattı, Kuzey Kore hükümetinin internet sitesini hackledi ve hatta Sony’ye saldırdı.

Musk, bazılarının tehdide cevabı olabileceğine inandığı şifreli bir tweet attı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner