Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) ETF Ateşi Hız Kesmiyor

ProShares'in BITO Bitcoin ETF'ine olan ilgi her geçen gün artıyor, BITO, haftalık 65 milyon dolarlık bir fon girişi alarak gündem yarattı.

bitcoin etf

ProShares’in BITO Bitcoin ETF’ine olan ilgi her geçen gün artıyor, BITO, haftalık 65 milyon dolarlık bir fon girişi alarak gündem yarattı.

Kripto endüstrisini hızlı bir biçimde yukarıya taşıyan Borsa Yatırım Fonu (ETF) trendi, kurumsal ve bireysel yatırımcıların piyasaya sık bir şekilde dahil olmasıyla ön plana çıktı. 26 Haziran’da kıdemli ETF analisti Eric Balchunas, bir BTC vadeli işlem fonu olan ProShares Bitcoin Stratejisi ETF’sine (BITO) girişlerde bir artış gözlemledi. BITO, varlıkları 1 milyar doları aşan 65,3 milyon dolar ile bir yıl içindeki en büyük haftalık girişini gerçekleştirdi.

Ekran Resmi 2023 06 26 09.03.35

Haber Akışı Piyasaya Pozitif Yansıyor

Yakın zamandaki gelişmeleri ele aldığımızda 24.800 dolardan 31.500 dolara ulaşan BTC, şirketlerin ETF başvurusu yapmasıyla birlikte büyük ölçüde heyecan yakaladı. ETF konusu için bu süreçte öncü olan BlackRock, BTC’yi kritik bir fiyat bandından kurtarıp, 30.000 doların aşılmasında temel taşlardan biri oldu. BlackRock’ın arından birçok şirket BTC ETF başvurusunda bulunarak piyasayı yukarı taşıdı.

15 Haziran’dan bu yana toplamda yüzde 24’lük artış gösteren BTC, kısa sürede piyasaları yeşillendirdi. ETF haberlerinin ardı ardına gelmesiyle beraber yukarı yönlü trend yakalayan kripto paraların lideri, haber akışının etkisinde fiyatlamaya devam ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner