Yükleniyor...

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve XRP Fiyat Analizi 19 Eylül 2021

Boğalar inisiyatifi ele geçiremedi ve ilk 10 kripto paranın çoğu yazının yazıldığı sırada kırmızı bölgede yer alıyordu.

analiz

Boğalar inisiyatifi ele geçiremedi ve ilk 10 kripto paranın çoğu yazının yazıldığı sırada kırmızı bölgede yer alıyordu. Peki önümüzdeki süreçte neler yaşanacak? Analist Denys Serhiichuk yorumladı.

Ekran Resmi 2021 09 19 17.15.55

BTC/USD

Bitcoin (BTC) son günde %1.89 oranında düşerken, son 7 gündeki fiyat değişimi %3’ün üstünde olduğundan Bitcoin (BTC) ilk 10’da yer alan kripto paralar arasında en az kaybeden oldu. Günlük grafikte Bitcoin (BTC), 48.465 dolarlık direnç ile 46.548 dolarlık en likidite bölgesi arasındaki dar kanalda sıkıştı. Ticaret hacmi en düşük seviyelerde, bu da trader’ların büyük bir hareket için yeterli gücü biriktirmediği anlamına geliyor. Bu durumda, kırılması halinde 50.000 dolara kadar çıkabilen dirence çok dikkat etmek gerekiyor.

btc 155

Bitcoin, yazının yazıldığı sırada 47.524 dolarda işlem görüyordu.

ETH/USD

Lider altcoin, son 24 saatte %3.35 oranında değer kaybetti. Bu oranla beraber DOT’tan sonra en büyük ikinci kaybeden oldu. Altcoin 3.500 doların üzerinde sabitlenemediğinden, Ethereum (ETH), Bitcoin’den (BTC) daha yüksek bir oranda düşüş yaşadı. Şu anda, daha olası bir fiyat hareketi, potansiyel bir geri dönüşün olabileceği 3.200 dolar civarındaki likidite bölgesinin testi.

eth 111

Ethereum, yazının yazıldığı sırada 3.361 dolardan işlem görüyordu.

XRP/USD

XRP de son 24 saattir düşüş trendinde olduğu için kuralın bir istisnası değil. XRP, ne satıcılar ne de alıcılar piyasaya hakim olamadığından Bitcoin (BTC) ile benzer şekilde işlem görüyor. Bununla birlikte, fiyat 1.0133 dolarlık desteğe daha yakın, bu da şu anda ayıların boğalardan daha güçlü olduğu anlamına geliyor. Bu durumda, fiyat desteği kırarsa ve günlük grafikte bunun altına düşerse inisiyatifi tamamen ele geçirebilirler.

xrp 103

XRP, yazının yazıldığı sırada 1.07 dolardan işlem görüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner