Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Farklı Bir Boğa Koşusunda Olabilir

Bitcoin'in (BTC) fiyatı Mart ayında yaşanan çöküşten bu yana yaklaşık %300 artış gösterdi.

bitcoin boga kosusu

Bitcoin’in (BTC) fiyatı Mart ayında yaşanan çöküşten bu yana yaklaşık %300 artış gösterdi. Bugün piyasalara bomba gibi düşen PayPal haberinin etkisi de bu büyümeye yardımcı oldu.

PayPal’ın ödeme platformuna kripto alım ve satım özelliklerini sunacağı haberinin ardından lider kripto para Bitcoin’in fiyatı bugün %8 artış gösterdi. Bitcoin şu anda, 12.946 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bu da gün içerisinde yaklaşık 400 dolarlık bir kazanca işaret ediyor ve Haziran 2019’dan bu yana en yüksek fiyat aralığında işlem görüyor.

Bitcoin, 2017 yılında bir süre boyunca 12.500 doların üzerinde tutundu ve bu yatay ticaret sonrası tüm zamanlarının en yüksek seviyesi olan yaklaşık 20.000 dolar seviyesine kadar yükseldi. Daha sonra 2018 yılında büyük kripto para çöküşü yaşandıktan sonra yalnızca iki kez 12.500 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Haziran ve Temmuz 2019 yılında yaşanan bu yükselişler kalıcı olmadı ve Bitcoin tekrardan geriledi.

Bugün ise 12.940 dolarlık fiyatı ile Bitcoin, üçüncü kez yükseliş trendini zorluyor ve açıkcası PayPal haberi, lider kripto parayı bu konuda oldukça destekliyor.

Bugünkü artış, koronavirüs salgının neden olduğu ve piyasalara “Kara Perşembe” olarak geçen 12 Mart’taki 4.644 dolarlık yılın en düşük seviyesinden %275’lik bir artışa işaret ediyor. Ancak bu mevcut ralli, Bitcoin’in nispeten kısa tarihindeki diğer rallilerden oldukça farklı.

PayPal Bitcoin’in Kitlesel Benimsenmesini Başlatabilir

Çevrimiçi ödeme devi PayPal, bugün kripto para topluluğuna bir şok dalgası göndererek, müşterilerinin yakın zamanda Bitcoin ve diğer kripto paralar ile ödeme alıp ödeme yapabileceklerini belirtti.

2017 ve 2019 yılının başlarında görülen boğa koşuları, parabolik bir görüntü çiziyordu. Mart ayında başlayan son fiyat eğilimi ise çok daha az değişlen. Bu trader’ların kısa vadeli bir etkiye sahip olan haberlere daha az bağımlı olduğunu ve yeni boğa koşusunun tartışmasız çok daha sağlıklı bir büyüme modeli ortaya koyduğunu gösteriyor.

bitcoin yillik degisim

Eğilim bu şekilde devam ederse, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması çok uzun sürmeyebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner